Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért jobb az OS X, bármely...

Miért jobb az OS X, bármely másik operációs rendszernél?

Figyelt kérdés

Miért ? :D

Mit tud amit a többi nem ? Mik az előnyei ? stbstbstb...



2015. aug. 19. 20:05
 1/10 anonim ***** válasza:
2015. aug. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Mert Unix az egész. Gyakorlatilag egy skin meg programok ráhúzva egy FreeBSD-re. Ennyi, de semmivel sem jobb mint bármi más.
2015. aug. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Aham...szal akkor a Windows pl azért omlik össze, és azért van vele sok baj (nekem legalábbis), mert az MS-DOS alapú ? És valami gáz van az MS-DOS logikájával, amíg a UNIX-szal nincs ? :D


Azért kérdezem, mert engem ezek a szoftveres dolgok nagyon izgatnak.

2015. aug. 19. 20:22
 4/10 anonim ***** válasza:
59%

#2.+1.Unix-ra épül.Közelebb áll hozzá mint a Linux.

GNU/Linux a Minix-ból feljlödött ki míg a OSX a BSD-ből.

GNU/Linux Un*x szerű míg a OSX Unix rendszer.(BSD alapon)

[link]

Windows 9x volt DOS alapú,a mai Windows-ok NT alapúak ami szintén nem a legjobb.Valóban a stabil Unix alap miatt jók a Un*x-szerű és Unix rendszerek.

2015. aug. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Áháááá, na ez egy igazán frankó válasz !!!
2015. aug. 19. 20:47
 6/10 anonim ***** válasza:

"GNU/Linux a Minix-ból feljlödött ki"

Nem, nem abból. Linus Torvalds sokat tanult belőle, de nem a Minixre alapozott, hanem nulláról kezdte el a Linuxot.

2015. aug. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
15%

Igen, de az OS X sem veszélytelen. Elmondom, én hogy gondolom


Windows - az egyik legnépszerűbb, de pont a népszerűsége miatt sok rá a vírus. Jobban zabálja a hardvert, nagy a kékhalálozási arány.


Linux, linux disztrók. Stabil alap, elenyésző mennyiségű vírus. Játékon kívül rengeteg mindenre alkalmas. Sok lehetőség rejlik benne, ingyenes, egyszerű kezelni.


OS X. Szinte csak az Apple gépein fut, azok pedig túlárazottak. Arra már kicsit több vírus van, de amúgy az se vészes.

2015. aug. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
# 7 hát én linuxon játszok elég sok játékkal....
2015. aug. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem. A linux mint a legjobb rendszer, az ubuntu a második legjobb. Én ubuntut használok, mert nem szeretem a mint windowshoz hasonló felületét, én pedig örökre el akarom felejteni. A mint is ubuntu alapú, tehát Debian alapú is egyben. Az OSX is nagyon jó, de a srácok inkább a dizájnra mentek, baromi drága és nagyon sok szoftver fizetős rajta, eléggé zsebbe nyúlós. Amúgy linux kernerre épül. nem a legjobb szerintem, ha nagyon gazdag vagy és villogni akarsz, akkor vegyél azt. Sokak szerint megéri, mert a kinézet és a gyorsaság kompenzálja, de a linuxot is testre tudod szabni. Távolról sem a legjobb rendszer. Win7-nél jobb, ha az árát nem számítjuk, de amúgy nem éri meg.
2015. aug. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Utolsó, te valamit nagyon benéztél. Az Ubuntu kérlek szépen egy Linux disztribúció, akárcsak a Mint. A Mint Ubuntu alapú, ami pedig Debianra épül. Ezek mind Linux disztibúciók, vagyis egy Unix-szerű operációs rendszer család. Mivel a Linux (ami szigorú értelemben véve annyira nem is oprendszer, hanem inkább egy kernel) Unix szerű, így az arra épülő összes disztribúció (Debian, Slackware, Ubuntu, Mint, Arch, Red Hat stb.) is Unix-szerű. :)
2019. márc. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!