Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mitől fagy le a gép kisebb-nag...

Mitől fagy le a gép kisebb-nagyobb időközönként? Info lenn

Figyelt kérdés

Windows7 64bit


Ma mondjuk reggeltől estig ment a gép, ezalatt:


Délelőtt 1 alkalommal fagyott le.

Délután 6-szor.

Most este eddig 4-szer.


Arra gyanakodtam, hogy a memória 1333MHz-s, de az alaplapon 667MHz-re van állítva, bár ez lehet hülyeség.


2010. márc. 7. 21:01
 1/8 A kérdező kommentje:
Arra sikerült rájönnöm, hogy a fagyásoknál az eseménynaplóban "Kernel-Power"-t ír.
2010. márc. 9. 11:56
 2/8 jas0nx ***** válasza:

Ez a Mhz probléma egy lehetséges ok. Próbáld meg a biost alapbeállításokra tenni, vagy állísd be h a ramot ne használja alacsonyabb frekvencián.


Amúgy mikor szokott lefagyni, mikor konkrét dolgot csinálsz, vagy amikor csak áll önmagában akkor is lefagy vagy hogy mikor?

2010. márc. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A fagyás rendszertelen, de hajlamosabb a lefagyásra ha egyszerre több program fut.


Pl. ha megy: Windows Media Player, Photoshop, Firefox, MSN akkor már nagyobb az esélye a fagyásnak. Így akár 2-3 percenként is lefagy a gép.


De ha mondjuk csak egy játék megy (pl BF Bad Company 2) akkor fagyás nincs. (8 órán keresztül egyszer sem fagyott le a játék közben.)


Elkezdtem gyanakodni az energiatakarékossági beállításokra, váltogattam is őket, hogy van-e különbség, de nincs.

2010. márc. 9. 12:50
 4/8 anonim ***** válasza:

"a memória 1333MHz-s, de az alaplapon 667MHz-re van állítva"


Homlokcsapás. A DDR memóriák az órajel kétszeresén járnak (DDR = Double Data Rate). Szorozd csak meg kettővel a 667-et... A memó órajele annyi, amennyinek lennie kell.


A géped valószínű azért fagyik, mert túlhevül a processzor, és/vagy a videokártya. Csinálj egy kis huzatot a házban, vagy cserélj hűtőt.

2010. márc. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 jas0nx ***** válasza:
A válaszából itálve ez laptop lehet, abba nehezen visz huzatot. De igen nézz hőfokot programmal vagy fagyás után egyből biosban és nézd a hardware monitor-t. mert lehet melegedés miatt, igen! ha ez a baj akkor vidd szervizba, ha ugyan laptopról van szó, de sima saztali pc akkor ellenőrizd a ventiket és bordákat. ha rendben vannak akkor az adott hardver kezd meghalódni azért melegszik. A fagyás lehet még memória hiba is. ha több modulod van akkor vegyél ki egyet és ugy hajsd géped, egyenként le kell tesztelni melyik lehet a hibás.
2010. márc. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Asztali gép, a memó DDR3mas, a gépet nemrég kaptam. Kicsit gáz lenne, ha már most rossz.


Amúgy a hűtéssel nem lehet gond, mert ha bekapcsolom a gépet és ugyanígy elindítom a 4 programot (PS,MSN,Ffox,WMP), 3-4 perc után ugyanúgy lefagy.


Alaplap most lett kicserélve pár napja, azóta csinálja ezt. Addig minden jó volt.

2010. márc. 9. 18:10
 7/8 jas0nx ***** válasza:
akkor szar az alaplap, miért cserélted ki?
2010. márc. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Utolsó:


Ma délután beírtam 1-2 fórumra, és tényleg az alaplappal van a gond (előbbi, mint a Win7, ezért nem egészen kompatibilis vele).


Az alaplap azért lett kicserélve, mert nem azt kaptam, amit eredetileg rendeltem, hanem egy másikat, mert épp nem volt raktáron a rendeltből, és nem tudtam várni még hetekig az alaplapra, mert kellett a gép. Szép magyar összetett mondat. ^^ xD


A héten valamikor visszaviszem a gépet, hogy cseréljék vissza az alaplapot, a különbözetet pedig visszakérem.

2010. márc. 10. 17:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!