Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Informatikához értők! :Ez...

MIKLÓS18 kérdése:

Informatikához értők! :Ez esetben hogy tudom a hálózati kapcsolatot megosztani?

Figyelt kérdés
1 éve rendelkezek családommal együtt egy vezeték nélküli hàlózati kapcsolattal:150/5mb/s Korlátlanul,jól működik!de rendhagyó eszköz sugározza a "wlan-t ami egy zsebben elférő chip a huawei cégtől!azért választottuk ezt mert szabadidőnkben sokat vagyunk távol otthonunktól és plusz díjért akkor a wlant áthelyezi a szolgáltatónk!fél éve nem kevésért vettem egy tp-link wireless útválasztót ami ugye továbbszórja a wlant!csak egy a gond:a szokott modemes hálózatok esetében network kábellek összekötve ez az útválasztó gondtalanul működik csak konfjgurálni kell!a huawei sugárzó chipünknek nem network hanem micro usb "lyuka"van mert akkus vagy számítógépbe való bedugással vagy árammal tölthető tehát olyan mint egy okostelefon!ez esetben ugye a tp link útválasztót olyan kábellel köthetnénk össze a wlan sugárzójával ami network(vagy utp)és másik végén meg mini usb ilyen kábel iszonyú kevés van a kereskedelemben így meg az útválasztó 6 hónaoja "parkol" a polcon!lehet valamit tenni a szolgáltatás-váltáson kívül hogy az az útválasztó üzemképes legyen?csak szakszerű véleményeket várok!(táj3koztatásul:a telenor stolgáltatja ezt a "furcsaságot"a bungalónk 400 nm táján terül el ottan nem éri el a hatókör a fél telket sem ezért kell az útválasztó a lakásunk panelbeli 72 nm ottan végigér mindent de ha már megvetrük az útválasztót akkor nem dísz a célunk vele!
2015. aug. 5. 01:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én szakmabeli vagyok de ebből egy büdös kukkot nem értek de az biztos, hogy valamit rohadtul elbonyolítottatok.
2015. aug. 5. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha a tp-link (aminek ha elarulod a fajtajat, sokat segitene) kepes a repeater modra, akkor "csak" be kell erre konfiguralni.

Ha nem, akkor hiba volt megvenni a tp-linket, mert nem lehet osszekotni ugy egymassal a ket eszkozt vezetekkel, hogy egyutt mukodjenek.

2015. aug. 5. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%
Családi kapcsolatok? ?????
2015. aug. 5. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
69%
Rossz kategória
2015. aug. 5. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
a 2 kategóriamániásnak üzenem,hogy aki nem a ényegre tör,az ne is válaszoljon,hajnal 2-kor tettem ki a kérdést,félholt álmosan,nem a más hibáját kell kerseni,ez egy tájékozódáési oldal!
2015. aug. 5. 18:29
 6/8 A kérdező kommentje:
aki a fajtáját kérdezte,tájékoztatom:tp-link-tl-WN-721-n!előre is köszönöm szépen segítségét!
2015. aug. 5. 18:30
 7/8 A kérdező kommentje:
egyébként a tp-link útválasztó 1 héttel hamarabb került megvásárlásra,mint a szolgáltatás,de a szolgáltatás annyira jó,hogy nem szándék váltani!
2015. aug. 5. 18:31
 8/8 A kérdező kommentje:
nem engedi bekonfigurálni,mert a számítógéppel utp kábellel ugye összekötöttem,de a modemmel is össze kéne,ami rendhagyó kinézetű,és csak usb bemenete van,usb-utp kábel nmeg ritkaság!az ilyen útválasztókat tudom,hogy klasszikusan modemes "műsorszóró"-hoz tervezték...
2015. aug. 5. 18:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!