Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » HP Compaq dc7100-at újra...

Apor99 kérdése:

HP Compaq dc7100-at újra lehet telepíteni usb-ről? Ha igen akkor hogyan?

Figyelt kérdés

2015. aug. 4. 17:56
1 2
 1/11 CspCsj ***** válasza:

Bedugod a pendrive-ot, amire telepítettél valamilyen rendszertelepítőt, majd bekapcsolás után F9-et nyomogatva megjelenik a boot-olható eszközök listája, ahol kiválaszthatod a pendrive-ot, Enter - és utána talán még kiírja, hogy nyomj bármilyen gombot a boot indításához.


(Ha nem szerepel a listában, akkor a BIOS-ba lépve F10-zel, ls ott a Storage > Boot order menüpontban ellenőrizd, hátha ki van kapcsolva az USB-boot - ha jól emlékszem F5-tel lehet ki/bekapcsolni)

2015. aug. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi, eddig enis eljutottam és ahogy beállitotam hogy az usb legyen az első utána f10-et nyomok hogy 'accept' és ezután mit kellene csinálni?
2015. aug. 5. 09:58
 3/11 CspCsj ***** válasza:

Nálam hasonló HP gépen elég volt bekapcsoláskor F9-et nyomni bedugott pendrive-nál, kiválasztani az USB-t, és indult a Win7 telepítő.


Milyen rendszert próbálsz telepíteni? Hogyan csináltad, Rufus-szal?

[link]

2015. aug. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
winxp-t, mi az a rufus? hát nekem ugy van hogy enis rá megyek a boot orderre és ott az az usb-t állítom előre és utána ha kész akkor rá megyek a save and exit meg a másik save-re is mentem és semmit sem csinál!
2015. aug. 6. 06:35
 5/11 A kérdező kommentje:
meg azért akarom újrarakni mert addig betölt hogy windows xp ahol tölt de utána vissza dob a ahol van a csökentet mód indítása, meg h windows normál indítása meg ezek! ha itt rá megyek valamelyikre akkor ugyanúgy betölt a windows betöltéséig és ugyanígy visszah dob!
2015. aug. 6. 06:39
 6/11 CspCsj ***** válasza:

A Rufus-szal pendrive-ra másolhatsz telepítőket.


Hogyan csináltad az USB-s telepítőt?

Egyszerűen rámásolni az XP lemez tartalmát nem elég.


Rufus-szal: [link]

2015. aug. 6. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
és ha letöltötötem meg fel telepítettem utána hogy kell? amit letöltötem windowst azt még a gépen kell hagyni és így kell elindítani a rufust? vagy hogy?
2015. aug. 6. 13:43
 8/11 CspCsj ***** válasza:

A linkelt leírásban lépésről lépésre leírják a Rufus használatát, csak megismételni tudom:

- indítsd a letöltött Rufus programot (2.2 verzió az aktuális)

- legfelül válaszd ki az előzőleg bedugott pendrive-ot (ha több is lenne bedugva a gépbe)

- középen a "Bootolható lemez készítése" sor végén kattints a kis CD ikonra és tallózd be az XP telepítő ISO fájlját

- alul klikkelj az "Indítás" gombra, ekkor folyamatjelző csík is mutatja mennyi van hátra. A pendrive tartalma TÖRLŐDNI fog!

Ha elkészült, akkor újraindításkor boot-olnia kellene. (nálam F9 gombra a boot-menüben az USB-t kiválasztva)


MÁSIK MÓDSZER HA EZ ÍGY NEM AKAR MŰKÖDNI:

Átteszed a merevlemezt egy működő gépbe és az ottani rendszer alatt parancssorból kiadod a következő parancsot, ami a merevlemezedre másolja a telepítő-fájlokat (XP telepítés első lépése), utána pedig visszatéve a merevlemezt első indításkor a te gépeden végigmegy az XP telepítés.

A parancs kiadása előtt valódi vagy virtuális meghajtóban legyen bent XP telepítő CD.

Parancssorba:

F:\I386\winnt32.exe /tempdrive:G /syspart:G /makelocalsource /noreboot

Magyarázat: "F" az XP-t tartalmazó meghajtó, "G" pedig a merevlemezed partíciója amire az XP fog kerülni (ezt célszerű előtte formázni).


Ha végzett, a G:\$WIN_NT.~BT\MIGRATE.INF fájl töröld, mert visszaszerelés után is "G" marad az XP partíciód betűjele. Viszont ha törlöd, akkor "C" lesz.

2015. aug. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi! Még annyit hadd kérdezek hogy a pendriver-on rajta kell lennie a win xp teleiptonek? Vagy a rufust kell pendriver-ről indítani és ott kell telepiteni?
2015. aug. 6. 21:49
 10/11 A kérdező kommentje:
jah meg ugye letoltotem a win xp és meg nyitom a mappajat és ott Rar file-ok vannak, azokat kikell csomagolni?
2015. aug. 7. 07:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!