Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne helyre hozni a...

Hogyan lehetne helyre hozni a gépet?

Figyelt kérdés
Ismerősöm odaadta a laptopját hogy nézzem meg mitől lassú, tele volt ilyen "netes vírusos reklámos" programmal. Elkezdtem kitörölni őket, és egyszer csak az egyik eltávolítása végett hirtelen egy csomó újjabb került a gépre, ekkor gondoltam nem adom fel elkezdtem egyesével törölni őket, egyiknél kérte, hogy indítsam újra, azóta megjelenik szépen minden aminek meg kell az induláskor ( Windows logo, felhasználó bejelentkezés) és mikor be jelentkezik fekete a kép, csak az egér kurzor látszik, ctrl+alt+delete működik akkor látszik a kép, a feladatkezelő is ha megnyitom de más semmi.. azóta már többször újraindítottam, de semmi ugyanaz van. Ezt hogy lehetne megoldani? Én kapásból leformáznám meg újra raknám csak kellenek róla a képek meg stb..

2015. aug. 4. 03:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom tiszta vírus volt már az egész, ajánlatosabb lett volna egy vírusírtót és egy anti-malware-t futtatnia első körben, de késő bánat.

Esetleg megpróbálhatod F8, és csökkentett mód hálózattal.

2015. aug. 4. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Molyolo ***** válasza:
Hozd át 5-10 perc múlva hoznak egy gépet hogy kell teljes generál meg hűtőcsere.
2015. aug. 4. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Molyolo ***** válasza:
Ha csökkentett múdban vetudol akkor próbálkozz régebbi visszaállítási pontot megcélozni. Ha már van kép akkor összes képét zenéjét meg ami van tedd egy mappába és told fel a felhőbe és húzd újra a gépét.
2015. aug. 4. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kezdjük azzal, hogy nem utólag kéne a gépen levő adatokra gondolni. Még ha nem is tervez az ember semmi veszélyes műveletet, akkor is kell, hogy legyen a dokumentumokról biztonsági másolat. Ki tudja, hogy mikor döglik be a vinyó, akkor pedig lehet a Kürthöz futni, zsebedben többszázezerrel, és még így sem biztos, hogy mindent sikerül lementeni.

A másik dolog, hogy felelőtlen és buta dolog védelem nélkül használni a gépet. Tudom, ez sem a te sarad, de nyugodtan átadhatod ismerősödnek. Amikor már százötven adware, 80 trójai, pár féreg, meg bónusznak egy backdoor ott csücsül a gépen, akkor abból már baromi nehéz működőképes rendszert varázsolni. Egy rendesen védett rendszerre elve fel sem települtek volna ezek a kártevők.


Amit tehetsz: megpróbálod feléleszteni csökkentett módban a rendszert, és lemented róla, ami kell. Vagy vinyó ki, egy másik gépbe másodlagosként be, és lemented róla, ami kell. Harmadik lehetőség: Linux live DVD-ről indítasz, és ott lemented, ami kell.

Majd pedig tisztességesen újrarakod a gépet.

2015. aug. 4. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

a) linux live rendszer (bármilyen megteszi. érdemes olyat használni amit már legalább egyszer láttál az életedben :))

b) hozz létre egy másik fiókot! lehet onnan működni fog. a fájljai pedig tuti nincsenek levédve, tehát a lementésükkel sem lesz gond (feladatkezelőből simán indíthatsz egy parancssort onnan meg már adott a dolog...)

2015. aug. 4. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!