Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A gépem elfuttatna egy 64bit-e...

Namiles kérdése:

A gépem elfuttatna egy 64bit-es Win10 op-rendszert?

Figyelt kérdés
2 éve windows 7 volt a gépemen, már rá volt téve mikor megvettem. Egy 32-bites win7 Home Premium volt rajta. Tegnap frissítettem windows10 re. Nézem a számítógép(,,Ez a gép") tulajdonságait és most azt írja, hogy 32bites operációs rendszer(mert azt tettem rá) de x64 alapú processzor. Ezt a win7 nem irta. ez most azt jelenti, hogy a gépem elbirja a 64-bitet. Nekem az jól jönne, mer 8 gb ramom lenne. De akkor ujra kellene tennem a gépem mégegyszer?

2015. júl. 30. 20:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Mivel nem írtad le a géped pontos adatait, így franc tudja hogy elfut e rajta. De elvileg jónak kell lennie ha Win7 is volt már rajta és ha tényleg 64bites processzorod van. Jobb a tiszta telepítés, főleg windows 7-ről mert nem lehet tudni hogy melyik rajta maradt program vagy bővítmény küzd kompatibilitási problémákkal.
2015. júl. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha 8GB ramod van vagy lesz akkor mindenkepp 64bites rendszert kell feltelepitened.

4GB ram illetve felett mar 64bites kell.

2015. júl. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez nem úgy müködik hogy csak váltunk 10-re.Mert rengetegen váltottak és útána lett probléma mert nem lett támogatott a hardware.Nincs olyan hogy 64bittes processzor,olyan van hogy x64-es(X86_64).Amikről olvasgattam:a Pentium G processzorokkal volt probléma,a másik a gyártóknak még nem a legjobb a Windows 10-es driver-reik.(mert valamelyik VGA-nál müködik,valamelyiknél meg nem.)Más egy kicsit a gépigénye mint a 7.Legföképpen a VGA és a CPU-ban.
2015. júl. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A CPU-m egy 2.9ghz Intel Core 2Duo, 8GB rammal, amiből a 32 bit miatt csak 3,5 használódik fel. A videókártyám egy Asus Radeon HD 6450 DDR3 2GB . Akkor az lenne a kérdésem, hogy ezen elfutna a 64 bit és érdemes lenne újra telepíteni?
2015. júl. 31. 12:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!