Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Használt vagy új laptop?

Lakod Dezső kérdése:

Használt vagy új laptop?

Figyelt kérdés
Sziasztok, pc-ről laptopra szeretnék váltani, tudom-tudom, a pc jobb, mert olyat építesz amilyet akarsz, stb, de eddig nem sok szerencsém volt a gépekkel.... A közeljövőben sor kerül egy laptop beszerzésére, és az lenne a kérdés, hogy újat vagy használtat vegyek, és milyet ? Hardveraprón láttam 120 körül I7, 8gb ram, 2gb videókártyásat, az akksi nem annyira fontos, mert nem nagyon utazgatnék vele

2015. júl. 19. 23:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem semmiféleképpen Ne vegyél használt laptopot, ki tudja, az előző gazdája hogy használta. Egyszer én is vettem használtan laptopot, 3 hónapig bírta a billentyűzete, utána tönkrement, és a legviccesebb az egészben az volt, hogy 1 helyen lehetett hozzá kapni billentyűzetet, és ott is 18000ft-ért. Többe került volna maga a billentyűzet, mint maga a laptop. Ja és amúgy a laptop 3 éves volt.
2015. júl. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Én a loptop-ot ajánlom!! Mert bas*hatsz is vele!! Mert ha hozzád kerül rá*aszol!! :D [tolvajkergetők->loptop]
2015. júl. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Szerintem ez pénztárca függő 120000Ft alatt jobban megéri használt felső kategóriás laptopot venni, mint belepő kategóriás új laptopot.

Sokkal jobb az anyagminőség és teljesítményé egy használt felső kategóriás használt laptopnál, mint az újnál.

2017. febr. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mindkettő mellet és ellen vannak érvek.


Új laptop mellet szól: te vagy az első tulajdonosa, biztosan nem azért adják el, mert hibás a termék. Az új laptop biztosan újabb hardware komponenseket, illetve technológiát használ. Akár több éves garancia érhető rá el.

Új laptop ellen szól: magasabb az ára. Ha veszel pl. egy 150.000 Ft-os laptopot, az már egy év múlva már csak kb. 90.000 Ft-ot ér (azaz nagyobb az amortizáció).


Használt laptop mellet szól: alacsonyabb az ára. Pontosabban ugyanazt a tudást és teljesítményt olcsóbban kapod meg használtban, mint újonnan. Ha kereskedőtől veszed, használt laptopra is adhatnak garanciát (de jellemzően csak egy évet). Bármenyire is furcsán hangzik, kisebb a meghibásodás valószínűsége (persze csak ha nincs agyonhasználva), mivel egy kipróbált és tesztelt készülékről van szó. Új készülékeknél nagyobb a gyártói hiba valószínűsége, persze csak statisztikailag, mert készüléktől függ. Kisebb az amortizáció, mivel alacsonyabb a beszerzési ár. Környezetet is kíméljük vele (hiszen nem kell új gépet gyártani, a megvásárolt régi pedig nem lesz kidobva, jó esetben évekig használni fogjuk).

Használt laptop ellen szól: lehet azért adják el, mert rossz vagy sokat használták (ha nem kereskedőtől veszed, nincs rá garancia, és ez egy kockázat benne).


Több cég foglalkozik ún. "felútott laptop" értékesítésével. Ennek a lényege, hogy alaposan átnézik, elvégzik a szükséges karbantartásokat, szükség esetén bővítik a készüléket (pl. nagyobb RAM-ot tesznek bele, a HDD-t pedig SSD-re cserélik). Egyébként ezzel a saját régi laptopunkba is új életet lehelhetünk, és olcsóbb, mint másikat venni, miközben a teljesítmény jelentősen javul. Sok cég külföldről hoz be használt gépeket, ahol előtte egy vállalatnál használták, ezek sokszor néhány évente lecserélik a teljes gépparkot. Természetesen ezek a cégek garanciát is vállalnak a termékekre, így kevésbé rizikós (egy év alatt biztos kijön a hiba, ha valaki nem jó).


Én épp a héten vettem egy felújított laptopot. Szállítással együtt kb. 47.000 Ft-ban állt meg az ára. Külföldről hozták be, ezért billentyűzet matrica van rajta, de ez nem csúnya, egyáltalán nem zavaró, sőt alig vehető észre. Kívülről nagyon szép állapotban van, látszik, hogy vigyáztak rá (mondjuk ez változó, milyen állapotban van, ki kell fogni). Ez 2 az 1-ben laptop, ezért érintős és 360 fokban elforgatható. Egy év garanciát kaptam rá, így nincs félni valóm, hogy bukok rajta, ha rossz lesz. Egy ehhez hasonló tudással és paraméterekkel rendelkező készülék újonnan kb. 120.000 Ft, ezt figyelembe véve jobban megérte használtat venni. Újnál azt kell megfizetni, hogy az első tulajdonosa vagy.

2023. jan. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!