Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ubuntu server-en, hogyan...

Ubuntu server-en, hogyan tudnék létrehozni FTP rendszert?

Figyelt kérdés

Annyi lenne a problémám, hogy jelenleg van egy elég erős szervergépem... Ez az OP rendszer van rajta: Ubuntu 14.04 LTS Trusty Tahr - x86_64


A ismerősöknek szeretnék rajta szervereket futtatni, amihez kéne nekik FTP hozzáférés!!! Na de úgy szeretném ezt megoldani, hogy csak a saját szerverükhoz férjenek hozzá... a saját fájljaikhoz...

Valahogy ez megoldható?


Itt egy példa:

Felhasználónév: Józsi

Jelszó: kJoZSi1542


Van ugye a /home/szerver1


És én csak azt szeretném, hogy a szerver1 mappához férjen hozzá... erre kéne megoldás... ja és hogy SSH-ban egyáltalán ne tudjanak bejelentkezni... remélem megoldható... előre is köszi



2015. júl. 14. 01:50
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ja és még annyi, hogy hogyan lehet lekorlátozni a férőhelyet? pl: FTP felhasználónként 2gb tárhely
2015. júl. 14. 01:55
 2/13 A kérdező kommentje:
tárhelyet*
2015. júl. 14. 01:55
 3/13 anonim ***** válasza:

Én megakadtam benne és inkább felraktam egy Debiánt, de hátha neked hasznos lesz. :)


[link]

2015. júl. 14. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Hát... az a gond, hogy nem ez volt a kérdésem... az OP rendszer már rég fent van... légyszives olvasd át a kérdésem megegyszer!
2015. júl. 14. 02:19
 5/13 A kérdező kommentje:
Valaki tudna itt egy pontos parancs sort írni?
2015. júl. 14. 02:20
 6/13 anonim ***** válasza:

Na akkor mondok valamit.


Ha jól telepítetted fel a rendszert, akkor minden felhasználó csak a saját fájljaihoz tud hozzáférni.


Ha letiltod az ssh-t, nem tudnak rajta bejelentkezni.


És ha már ilyen jól megy, a többire akár rá is googlezhatsz. :)

2015. júl. 14. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
81%

De mondok jobbat, hogy hasznos válasz is legyen.


Ezek komoly rendszergazdai feladatok. Pontosan mekkora összeget szánsz a megoldásukra? :)

2015. júl. 14. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Erre pénzt már nem nagyon szeretnék szánni... szóval... csak annyi kéne, hogy hogy tudnék olyan felhasználót létrehozni, ahol csak 1 bizonyony mappát, illetve 2gb tárhelyet tudnak használni... úgy hogy levan tíltva az SSH...

Hogy lehetne ezt megoldani?

2015. júl. 14. 03:04
 9/13 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben lásd a 6. és 7. hozzászólást, csak a 6.-ból a 3. sor már tárgytalan.
2015. júl. 14. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Rendben... Van erre megoldás?
2015. júl. 14. 03:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!