Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan lehet építeni egy...

Hogyan lehet építeni egy olyat hogy érintő kijelzővel vezérlővel vezérelni egy 12v szívattyút (5w) és egy 12v 57w peltier elemet?

Figyelt kérdés

2015. júl. 4. 19:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Veszel egy raspberry PI-t, ahhoz egy érintőkijelzőt, GPIO-ra rákötöd amit akarsz, pythonban vagy bármiben megírod hozzá a kódot.
2015. júl. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ja és ugye relékkel kell megoldanod.
2015. júl. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Minek ehhez érintőkijelző? Kissé ágyúval a verébre szindrómásnak érzem a dolgot.


A ki-/be kapcsoláshoz elegendő egy kapcsoló, be-/kikapcsolt állapot visszajelzését egy előtét-ellenállással ellátott LED-del is meg lehet oldani.


Maximum az időzítőnél van igény mikrokontroller/AVR használatára - ahhoz az alábbi oldalon találhatóak kapcsolások:

[link]

[link]

[link]

2015. júl. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

No kaptam egy privát üzenetet:

"Szia, nekem nem jó úgy. Italautomatát készítek"


A Peltier-elem gyanítom folyamatos hűtéshez/fűtéshez kellene - az függetleníthető a vezérlőrendszertől egy műveleti erősítős komparátor áramkőrrel:

[link]


Ha nagyon ragaszkosz az érintőképernyőhöz - mondjuk publikus gépnél én hanyagolnám a vandalizmus miatt - akkor Arduinohoz van panel:

[link]

[link]

2015. júl. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Húúú, drága a panel ára.

Akkor maradok annál amitt javasoltál

Hő kapcsolóhoz tudsz küldeni egy be ültetési tervet?

Még nem értek nagyon az elektronikához (11/F)

2015. júl. 5. 12:37
 6/11 anonim ***** válasza:

A cikkben szerepel:

[link]

bár az SMD forrasztáshoz kissé felkészültnek kell lennie mind gyakorlatilag, mind eszközileg.


Itt egy másik:

[link]

ez egy soros portról programozható, egy chipes, furatszerelt kapcsolású.


A legegyszerűbben esetleg hűtőgép termosztáttal/bimetállal lehetne megoldani.

2015. júl. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

SMD tudok forrasztani hőlégfúvós a forrasztóállomás

inkáb vezsek egyett készen csak azt nem tudom hogy hova kell kötni a kábeleket mert itt 3 sorkapocs van középső a táp és akkor melyik a peltier? Milyen csapot tegyek ahol ki jön az ital? Tisztitani hogyan lehet?

[link]

2015. júl. 5. 13:33
 8/11 anonim ***** válasza:

A termosztát itt elérhető:

[link]

kézikönyve szerint az 1-es és 4-es sorkapcsokra kerül a kapcsolandó berendezés (jelen esetben a Peltier-elem), a 2-es és 3-as összekötendő, és a 3-as és 4-es sorkapcsokra megy a tápfeszültség.


"Milyen csapot tegyek ahol ki jön az ital?"

Ha már elektromosan, szivattyút vezérelve akarod a folyadékot kijuttatni, akkor egy vékony átmérőjű mágnesszelep lesz a barátod.

2015. júl. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
13v 5000mah a táp (autós 12v szivargyújtós eurotransformer) is ráköthetem? miért mlegeszik a kábel ? be dugom a szivargyújtóba a peltieres hűtőt és melegszik a kábel szerintem kicsi a keresztmetszete a kábelnek de nem biztos
2015. júl. 5. 14:24
 10/11 A kérdező kommentje:
Hülyeség csinálni egy italhűtőt?
2015. júl. 5. 14:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!