Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan szedjem le a képeket a...

Hogyan szedjem le a képeket a gépről, ha nem jó?

Figyelt kérdés

A számítógépemet nem nagyon lehet bekapcsolni. Nagy nehezen eljut odáig, hogy bejön az asztal, de utána kikapcsol.

Újra kell telepíteni az XP-t, az oké, meg is tudom csinálni, de akkor letörlődnek a képek.

Hogy lehetne úgy belépni a gépbe (pl. a BIOS-ba) hogy le tudjam szedni a képeket, és utána újra tudjam telepíteni az XP-t?


2010. márc. 1. 18:46
 1/10 czibles ***** válasza:
100%

kiveszed a vinyót, berakod 1 másik gépbe, ott lemented a képeket.

visszarakod a vinyót a gépedbe és csinálod a formatálást.

2010. márc. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Vagy be kell tenni egy Linux Live lemezt és mindent le lehet menteni a gépről.
2010. márc. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

az a helyzet, hogy én magához a számítógéphez bekapcsolt állapotban értek, de szétszedni... hát:)

szóval kiveszem a vinyót, berakom egy másikba a másik vinyó helyére, és ugyanúgy el fog indulni a másik gép vele?

lementem a képeket, kiveszem, vissza az eredeti

aztán az enyémbe is berakom vissza a vinyót, és berakom az xp telepítőt, és kész?

nem tudok elrontani valamit?

2010. márc. 3. 19:29
 4/10 anonim ***** válasza:
Eszemben sincs riogatni, de ha csak úgy lekapcsol a géped, az lehet hardver hiba is, pl tápegység, esetleg túlmelegedés stb... nem biztos, hogy egy formázás segíteni fog. Több féle módszer van a képeid lementésére - a legegyszerűbb az, hogyha kiveszed a merevlemezt (vagy valaki aki ért is hozzá, mondjuk egy haverod), elviszed máshoz, vagy beteszed más gépébe - ott pedig lementitek őket, kiírjátok CD/DVD-re és tessék. Némely szervizekben is megcsinálják ezt neked, de képesek horribilis összegeket elérni az amúgy nem túl bonyolult műveletért, ezért én a helyedben egy ismerős segítségét kérném, aki ért is hozzá ennyire.
2010. márc. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
elkérni*
2010. márc. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszike megpróbálom, majd írok, hogy hogy sikerült:)
2010. márc. 4. 16:58
 7/10 A kérdező kommentje:

Na az a helyzet, hogy áttettem egy másik gépbe a vinyót, de ugyanaz jön be ami az eredeti gépben.

bekapcsolom, utána bejön az az indítóképernyő, hogy hogy szeretném elindítani a gépet:

-csökkentett mód

-csökkentett mód hálózattal

stb. felsorolás

utána bármit kiválasztok, újraindul a gép, és így folytatja.

mit csináljak, mert nem működik

hogy lehetne másképp leszedni a képeket?

elég sürgős lenne

2010. márc. 7. 17:51
 8/10 anonim ***** válasza:
Hát figyelj! Az oké, hogy te áttetted egy másik gépbe, de erre pont azért volt szükség, hogy az azon a gépen lévő operációs rendszeren keresztül érd el a saját merevlemezed. Más gépén nem fogod tudni elindítnani a saját operációs rendszered, hacsak nem ugyna oylan alaplap van abban a gépben is ahová tetted. Amikor beteszed a másik gépbe, annak a gépnek az operációs rendszerét kell elindítani és azon keresztül elérni a képeid és minden egyebet amit meg akarsz menteni! Ezt nem írtam korábban, mert azt hittem, egértelmű, de tényleg egy picit félreérthetően volt leírva.
2010. márc. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Fú hallod most lehet el fogsz átkozni, de akkor most már végképp nem értem hogy mit csináljak.

Én a másik gépbe a másik gép vinyója HELYÉRE tettem a "rossz" vinyót.

Nem oda kellett volna? Mellé? De melyik dugóba dugjam?:)

És akkor elvben megjelenik a sajátgépben egy új meghajtó? vagy mi? mert ha igen, akkor ugyebár odakattintok és le is tudok menteni mindent.

bocsi, de nincs olyan ismim aki tudna segíteni, ezért kérek itt segítséget.

én meg nem értek hozzá, azon felül, hogy xp-t tudok telepíteni, meg elég gány vírusokat leszedni (általában sikerül is), de ezen felül ha belenézek a gép belsejébe nem sok mindent tudok mi micsoda:)

nagyon várom a segítségedet, hogy most mit hova tegyek, mert az oké, azt látom hogy a vinyó vastag dugója fekete, míg pl. a cd meghajtóé fehér de mit hova dugjak?:)

nagyon nagyon köszi a segítséget.

2010. márc. 9. 17:27
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha ennyire bizonytalan vagy, lehet, hogy jobb lenne egy szerelő. De ha megpróbálkozol vele magad, akkor először is azt kellene tudni, hogy milyenek a merevlemezeid csatlakozói (amiRŐL ("a rossz") és amiRE ("a jó") szeretnél menteni).


Valószínűleg valamelyik a kettő közül:

S-ATA: [link] vagy

IDE (P-ATA -nak is mondják): [link]


És jó lenne tudni az alaplap típusát (abban a gépben, ahová a lementés idejére tennéd a merevlemezt), mert így lehetne keresni egy képet az alaplapról, és aszerint pontosan elmagyarázni, hogy melyik csatlakozóba, és hogyan kell illeszteni ("a rossz") lemezt. A helytelen csatlakoztatással éppen a másik ("a jó") lemezt _is_ tönkre lehet vágni. De ha mindent jól csinálsz, akkor nem lehet baj.


Szóval:

1) alaplap típusa (azé, amelyikben menteni akarsz)

2) mindkét merevlemez csatlakozójának típusa


Ja, és a lényeg az, hogy azon ("a jó") lemezen, amire menteni szeretnél, legyen Windows (persze más is lehet, mielőtt valaki kötekedne). A lényeg, hogy ("a jó") lemezről induljon a gép. Ezt majd még külön be kell valószínűleg állítani.


Nem tudom, mennyire világos a dolog, de kérdezz nyugodtan.

2010. márc. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!