Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen konfig kell a gyors...

Milyen konfig kell a gyors netezéshez? (laptop)

Figyelt kérdés

Jelenleg egy elég régi gépem van, ami igencsak akadozik. Percekbe telik, mire bekapcsolás után egyáltalá feláll és bármit is lehet vele csinálni. Minden rendszerfunkció is lassú, konkrétan a böngészőt (Firefox) és azon belül az egyes oldalakat is lassan hozza be, néha pedig perceken át "gondolokodik", a fene se tudja, min, máskor meg a már bejárt előzmények átfésülését végzi igen lassan.


Mindez azért különösen kellemetlen, mert távmunkában dolgozok, tehát a net a munkaeszközöm. Ezért is szeretném már lecserélni egy újra, viszont nem vagyok teljesen biztos benne, hogy hogy is nézne ki egy olyan konfiguráció, ami az előbb említett hibákat már orvosolja, de ezeken nem is megy túl? Játszani nem akarok rajta, és százezreket se akarok költeni rá, szóval egy olyan összeállítás kellene, ami flottul, pergősen intéz minden munkafolyamatot, pillanatok alatt, de az egyáltalán nem baj, ha nem megy rajta a Crysis, meg más hasonlók.


Tippek, javaslatok...? Mondjuk jó lenne, ha max. 150-160ba beleférne árilag, de nyilván minél gazdaságosabb megoldás, annál jobb.


2010. febr. 28. 12:05
 1/3 anonim ***** válasza:

a nethez nem kell különösebben gyors gép.

ha neked lassú a géped, akkor a beállításokkal lehet inkább a probléma.

2010. febr. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Sőt, ha régóta megy a gép, javasolni szoktak egy Windows újratelepítést. Sok-sok idő után a Windows annyi mindent bepakol, hogy lelassul.
2010. febr. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Tudtam, hogy valamit elfelejtettem leírni... Ezer bocsánat. Szóval: rendszeresen karbantartom (Spybot, Registry Cleaner, víruskereső) és alig telepítettem rá bármit is, leginkább csak a munkaeszközeim vannak rajta; Open Office, Firefox, a már említett rendszerkarbantartók, IrfanView, Skype és egy-két hasonló apróság.


Még így is lehetséges, hogy az XP ennek ellenére is összekuszálja magát?

2010. febr. 28. 12:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!