Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan kell belépni a bios-ba...

Hogyan kell belépni a bios-ba Linux Linpus alatt? Meg úgy egyáltalán, hogyan tudok Windiws-t telepíteni rá? (Ősidők óta csinálom, eddig a sík üres winchire is sikerült ráapplikálnom a rendszerfájlokat segítség nélkül, de ez most kifogott rajtam! )

Figyelt kérdés
Még az életben nem volt szerencsétlenségem Linuxhoz, szóval most egy kicsit meg vagyok lőve! Vettem egy új Acer laptopot (Aspire E15 E5-551G-84H0), amin Linpus van, a parancssoros verzió, és képtelen vagyok belépni a biosba, hogy bootoljon végre USB-s Win7 telepítőről! Igen, pontosan ugyanerről a pendrive-ról, ugyanezt a Windows-t telepítettem már - éppen arra a gépre, amelyről most ezt írom - uszkve 4 napja, szóval ez hibátlan! Valami - számomra teljesen értelmetlen - szarságokat ír csak ki, örülök, ha annyit megértek, hogy "and", szóval nem tudom, hogy hogyan tovább! :/ Láttam, hogy másoknak mit írtak ("Állítsd be, hogy USB-ről bootoljon!"), no de azt hogyan?! Ahhoz mi a seggemet kell beírni?! Vagy kiválasztani, esetleg mind a kettőt, mert én most már tanácstalan vagyok! Ha kell, én képet is töltök föl, csak segítsen valaki, legyen olyan kedves, mert lassan fölrobbanok a méregtől! Hogy szomorodjon meg, aki kitalálta, hogy rárakja ezt a szart az én laptopomra, csak azért, hogy totál idiótának érezzem magam miatta! >:(

2015. máj. 30. 01:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Linpust még nem probáltam.Amikor újraindul nyomd meg a del-et vagy az f2-öt vagy f11-et.Akkor elméletileg megjellenek a bootolható eszközök.Van rajta grafikus felület vagy csak terminál?
2015. máj. 30. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha te oprendszer alól szeretnél a bios-ba belépni, akkor nem tudom, mit csinálsz ősidők óta, de hogy géppel most van először dolgod, az tuti.


Ez egy hardvertől függő dolog, a bios az oprendszer előtt töltődik be, a konfigurálása is az oprendszer előtt végezhető.


A laptop/alaplap használati útmutatójában nézd meg, melyik ehhez a hívóbillentyű, majd a gép bekapcsolása után azonnal nyomogasd azt a billentyűt. Így be fogsz jutni a bios beállításaiba.


Alternatív lehetőségként a legtöbb gép/alaplap kínál egy boot menüt is, ami egy másik gyorsbillentyűvel, a fent leírthoz hasonlóan hívható elő. Ebből tetszőleges eszközt kiválaszthatsz anélkül, hogy a beállításokon változtatnál.

2015. máj. 30. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
#2-nek igaza van, semmi köze a Linuxhoz, nem értem, hogy ezt honnan szedted, amikor "ősidők óta csinálod".
2015. máj. 30. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ősidők óta előbb jön be a post screen, minthogy az oprendszer betöltődjön. Talán nem Delete, hanem F2 vagy más a beléptetője.

Ha ennyire nem menne, akkor húzd ki a merevlemezt hogy penyáról bootoljon, vagy indítsd a telepítőt linux alól, nem egy lehetetlen dolog.

2015. máj. 30. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, meg is érdemlek minden szardobálást, amiért hülyeségeket írtam le, de na... Sajnos a használati útmutató 1 oldal, amelyben le van írva, hogy a Windows 8.1 első elindításakor mi a teendő, abban nincs benne, hogy hogy a Sztálin szép heréjébe kell elővarázsolni a bios-t. Minden létező gombot megpróbáltam, ugyanaz a szar pingvines kék cucc jött be (a képembe röhög a rusnya állat). A gond nyilván ott van, hogy én eddig még csak olyan géppel találkoztam, ami szépen alul kiírta indításkor, hogy melyik gombbal lehet elérni a bios-t, míg ez a cucc még erre se képes!

(Az ősidők óta csinálom pedig azt jelenti, hogy kb. 11 éve - nem hobbiból, hanem kényszerűségből - annyiszor kellett újraraknom a windows-t, vagy először fölrakni egy totál üres winchire, hogy azt hittem, hogy már tudok valamit, de kiderült, hogy nem....) Szóval a problémám ugyanaz...még mindig....

2015. máj. 30. 11:09
 6/10 anonim ***** válasza:
F2-t ír, valószínűleg későn nyomod. Kezdd el nyomogatni abban a pillanatban, hogy bekapcsol a monitor. Nem baj, ha 10-szer nyomod meg.
2015. máj. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az ok, amiért nem veszek Acert!


Vedd ki belőle a hdd-t, akkor megszakad a fastboot-os baromság, és látni fogod a biost...


"Hogy szomorodjon meg, aki kitalálta, hogy rárakja ezt a szart az én laptopomra"

Én ugyan ezt érzem, ha windows-os gépet kell vennem, az ráadásul még plusz pénzért szar.


Aztán majd virtuálisgépnek tölts le egy ubuntut, suse-t, archot, hogy láss egy rendes Linux rendszert is, ne csak azt a hulladék linpust...

2015. máj. 31. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

f2 gombot nyomkodd,szinte azonnal,ahogy bekapcsoltad a gépet.ezzel lépsz be a biosba.


és igaza van az előttem szólónak,ha használható linuxot akarsz látni,akkor ubuntu,linux mint.

2015. máj. 31. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Tom Benko ***** válasza:

Márt bekapcsolás előtt kezdd el idegbajosan nyomkodni az F2-t, be fog jönni a BIOS post screen. Ha nem UEFI...

Amúgy pedig a Linpusnak is van grafikus felülete, nem is rossz, csak a gyártó szokott igénytelenkedni.

Amúgy az sem szerencsés ember, akinek rendszeresen kell OS-t újratelepíteni. Szerintem te csak betanultad az algoritmust, de a jelek szerint meg nem értetted.

2015. máj. 31. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Tom Benko ***** válasza:
100%
Nem utolsósorban én azért adnék egy esélyt egy rendes Linuxnak, csak hogy lásd, mit hagysz ki.
2015. máj. 31. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!