Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » 300x170 16:9-es képméret hány...

300x170 16:9-es képméret hány collos képátlónak felel meg?

Figyelt kérdés

2015. máj. 23. 18:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
59%
A pixelsűrűségtől függ.
2015. máj. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Az a felbontás. -_-"

Semmi köze a képátlóhoz.

Utóbbi a méretezés definiálásához használatos, a pixelsűrűség pedig a minőséget határozza meg.

2015. máj. 24. 09:00
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem éppen, teszem azt egy iphone6 1080p s kijelzőt kapott, ahogy a 22" os monitorom is. Miért? Mert az iphone 6 pixelsűrűsége sokkal nagyobb. De gratulálok, hogy sikerült használni a google t, és félreértelmezni a kapott információt.
2015. máj. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Most használtam is a google-t.

[link]

m a magasság, l a szélesség, r a képarány, d a képátló, és T a terület.

Mondd már meg nekem légyszíves, hogy hol látsz itt felbontást?!

Sz v@r voltam matekból, szóval eltart majd, amíg megfordítom a képletet, de nem ártana ha te is használnád a google-t.


Valaki olyan is írhatott volna, aki érti is mit beszél.

2015. máj. 25. 09:46
 5/12 A kérdező kommentje:

Itt a válasz: Pitagorasz tétel. Ennyi.

Helyezd fel felbontásodat!

344,2cm, azaz 135,5"

2015. máj. 25. 10:39
 6/12 anonim ***** válasza:

Iphone 6 plus, 1080p, 5.5"

Olcsó szar lg monitorom, 1080p, 22"

De te ravasz google után kiszámoltad, hogy 300x170 az bizony 135".


Egy kis matek, 300x170 = 51 000 pixel, 1920x1080 = 2 073 600 pixel. Gondolj már bele logikusan, mégis mennyire lenne széthúzva az a kép? Btw a felbontás az, amit te írtál, a képátlótól teljesen független, nem véletlen írtam, hogy a képátló csak akkor határozható meg a felbontásból, ha a pixelsűrűség is ismert. Ennyi.

2015. máj. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Megtennéd kérlek, hogy kiszámolod nekem a te számolási módszereddel?

1280 x 720 felbontással, és a fent említett vászonmérettel, és képaránnyal, mekkora a képátló?

2015. máj. 27. 19:25
 8/12 anonim ***** válasza:

Leírtam már, hogy csak és kizárólag a felbontásból nem tudod megmondani, hogy mekkora a képátló. Még egy példa, talán ez már elég lesz.


[link]

vs

[link]


Mindkettő felbontása egyezik, de az egyik 21.5" a másik meg 27" os, ha a felbontásból\képarányból megadható lenne, hogy mekkora fizikailag a monitor, akkor pontosan ugyanakkorák lennének. Ahogy írtam, a pixelsűrűségből, és a felbontásból már ki lehet számolni(mert hogy az előbbi pont azt határozza meg, amit a neve sugall, vagyis hogy fizikailag milyen közel vannak egymáshoz a pixelek).

2015. máj. 28. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

1. Ha nem tudsz választ adni a kérdésemre mi a francnak írtál?!!

2. Nem véletlenül nem tudod kiszámolni az összes ismert adattal.

3. Nem csak fogalomzavarban vagy, de ki is tartasz a hülyeséged mellett! Ez agysorvasztó, és idegesítő!

4. Fogtam az 5 méteres colostokot, és megmértem a vásznamat.

Lejjebb leírom mi jött ki. Elgondolkoztató, érdemes tovább olvasni.

Előbb viszont definiálnék pár dolgot neked, nehogy másoknak is ekkora ökörségeket írj:

Felbontás(pixelsűrűség, ergo "p" /Pl 720p/) fogalma:

"Adott felületegységre jutó képpontok számát jelenti.

A kép méretét a felbontás változtatása nélkül is módosíthatom."

Nem én találtam ki, rákereshetsz.

Már most bukott az egész teóriád!

Egy kis matematika: Amennyiben van egy adott szélességed, és egy adott magasságod, akkor abból miért ne számolhatnál egy átlót?

Esetleg az átló fogalmát is el kell magyarázni? Hány éves vagy?!

Tehát a centivel mért átló:

345-öt mértem úgy hogy nem teljesen láttam, hova teszem a végét, elvégre elég nagy távolságról beszélünk.

Nyugodtan vehetjük 344cm-nek, főleg, hogy matematikailag is ki lett számolva!!!!!

Ja és ha már megvan a centi, akkor a váltószám ismeretében el lehet osztani azaz 2,54cm-el. Ekkor kapod a 135,5 coll-t, azaz 135,5"

De ha szeretnél, beleköthetsz a coll váltószámba is.

Én itt befejeztem a témát. Értelmetlen zagyvaságokat nincs türelmem olvasni. Felvilágosítani ennél jobban nem foglak, arra ott van anyu, meg apu!

2015. máj. 28. 19:01
 10/12 anonim ***** válasza:

Kérdezőkém, talán ha meg tudnál fogalmazni magyarul egy rohadt kérdést arról a magas pacidról minek kukija vagy éppen nem tévedne meg a másik válaszadó.


"300x170 16:9-es képméret hány collos képátlónak felel meg?"

Azt szopjuk ki a nagyujjunkból hogy a 300x170 az neked mi? Lépcső? Fűszál? Marhapásztor? Utólag se tudod odabökni, hogy ez a képernyőd/felületed centiméterben mért magassága és szélessége.

A 16:9 meg nem képméret, hanem képarány. És ráadásul veszettül független a képátlótól.

A colos meg egy l.


Szóval le lehet szállni arról a bizonyos magas paciról, és be lehet fejezni annak a bizonyos szervével való ekvivalenciát.

2015. máj. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!