Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mien alkalmazassal tudom...

Mien alkalmazassal tudom othoni szerverem kezelni? Tobbi lent

Figyelt kérdés
csinaltam egy regi compaq evo 51s pentium 4 es gepbol egy majdnem telyes szervert (azert majdnem mert windows xp vel megy csak megvan internetre osztva a "D:" Meghajto hogy tudjak masolni ra file okat es masik leptopon lemasolni/kitorolni , NNekem az lenne a problemam hogy en ezt ugyanigy androidos tableten/telefonon is akarom hasznalni (Feltenni zeneket,videokat,kepeket es a gepen leszedni / forditva) Szoval kellene egy alkalmazas ami felismerne a windowson megosztott drive om es tudnak ra tenni cuccokat / letudnak masolni rola .

2015. máj. 11. 16:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
ES file explorer vagy bármilyen más fájlkezelő képes erre, hogyha egy hálózaton vannak.
2015. máj. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Minden megvan de nem tudom hogy kell hasznalni szoval ramegyek az es file explorer be arra hogy helyi halozat aztan hogy hozzaadas , beirom a gepnek az ipjet 192.168.0.100 es a felhasznalo nevet es nem megy
2015. máj. 11. 16:59
 3/11 anonim ***** válasza:

192.168.0.101


Talán ezt az IP -t kapta a géped. Legalábbis ez valószínűbb. Próbáld ezzel. Egyébként mivel nézted meg a gép IP címét?

2015. máj. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
3 -ast is Én írtam. Még annyit, hogy nekem a telón TotalCommander van ilyen célra. Nekem is fut egy ftp szerver (időnként) a gépen.
2015. máj. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
az ipt ugy neztem meg hogy rakotottem egy monitorra a gepet mert amugy nincs monitorja mert ez csak serverre hasznalom nincs miert masnak pentium 4 et es ha megkeresed azt hogy: Futtatas aztan beirod: cmd es abba beirod hogy: ipconfig akkor kiirja az ipt
2015. máj. 12. 14:41
 6/11 A kérdező kommentje:
amugy koszi tenyleg az az ip akkor nemtom miert irta azt a cmd amugy az az ipje mert megneztem a hp switch em ben es azt irja hogy 192.168.0.100 nah mind 1 mukodik a telomon is es tableten a total commanderel es egy pluginjaval koszi szepen
2015. máj. 12. 14:46
 7/11 A kérdező kommentje:
ket percel ezelott irtam a 6os valaszt ... mostmar atallt a 192.168.0.100 ip re nemtom mi volt a baja de mostam minden rendben
2015. máj. 12. 15:23
 8/11 A kérdező kommentje:
itt egy video angolul csinaltam mert ugy megeri hogy feltoltsem youtube ra amugy ha nemertesz angolul eleg ha nezed mert meglehet erteni: https://www.youtube.com/watch?v=p97vCjEnPAU
2015. máj. 12. 15:37
 9/11 anonim ***** válasza:

Nos, szerintem az lessz majd itt a probléma, hogy az a gép, amit szervernek használsz, gondolom 0-24 -ben működik. Ebből kifojólag üzemben van, amikor a ROUTER újra kiosztja az IP címeket, adott időnként. Ha ekkor a másik gép nem működik, akkor csak egy gépnek kell IP címet kiadnia. Ez ekkor a legkissebb kiosztható cím lessz (192.168.0.100 a te esetedben, ami hálózati elemektől függően változhat). Ha üzemben van a másik gép is, akkor az kaphatja meg a kissebb IP címet, ha bizonyos feltételek teljesűlnek. Ezen feltételek lehetnek: A hardver gyorsabb válasza, kissebb számú portra csatlakozás, stb...


Tehát: Ha mindkét gép működik amikor a ROUTER újra kiosztja (adott, meghatározható, [sok esetben] konfigurálható időközönként) az IP címeket, akkor elképzelhető, hogy a korábban a szerverként használt gépnek kiosztott címet a másik gépnek osztja ki.


Vagy odafigyelsz arra, hogy melyk gép hová van csatlakoztatva a ROUTER -en (1; 2; 3; ... ethernet kimenet), vagy mindíg változhat az IP, esetleg a ROUTER -t úgy konfigurálod, hogy ne változtassa meg az IP koisztást. (DHCP Settings -nél lehet az időkorlátot módosítani. Ha nullát írsz be, akkor nem cserélgeti majd a LAN -on az IP -címeket)

2015. máj. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
huh megneztem 192.168.0.1 de viszont ott a dhcp nel van idokorlat "adress lease time" az 120 perc , es van a "dhcp server" az meg enabled
2015. máj. 13. 15:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!