Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám kideríteni,...

Hogyan tudnám kideríteni, hogy milyen processzor és RAM kell a laptopomba?

Figyelt kérdés

Szeretnék újakat venni,mert az 1,30-as processzor és az 1 GB RAM kevésnek bizonyul a gépembe. Alig van olyan játék ami fut rajta, meg úgy az egész gépem lassú. Kicsit zavar a dolog, mert néha jó lenne valami játékkal lazítani, semmit tenni, de ezek mellett az adottságok mellett a legtöbb játék nem indul és/vagy élvezhetetlen.

Szét kellene szerelni ahhoz,hogy megtudjam milyet kell venni bele vagy esetleg ki lehet máshogy is deríteni?



2015. ápr. 20. 17:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Semmilyet.

Laptopokat nem lehet, nem érdemes bővíteni.

Plusz memóriát vehetsz bele esetleg, de csodát attól sem érdemes várni, sőt.

Ha gyenge a gép kénytelen leszel egy teljesen újat és erősebbet vásárolni.

2015. ápr. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Miért nem lehet/érdemes?
2015. ápr. 20. 17:10
 3/6 Elektromann ***** válasza:
46%

Két 3 módszert tudok felajánlani:

1. Letöltöd az Everest Home-t (próbaverzió is jó), elindítod, és ott mindent meg tudsz nézni a gépedről

2. Beírod a Google-ba a laptopod gyártóját, verzióját, és megnézed, mit írnak róla

3. Kiszeded a ramot és a processzort. Ezekre általában rá van írva, hogy milyen fajták, de ha boltba veszed, beviszed magaddal az alkatrészeket, és tudják, mi kell neked.


Azt még szeretném megjegyezni (nem tudom, tudsz-e róla), hogy a procira csere esetén érdemes hővezetőzsírt kenni, hogy a hűtőborda jól csatlakozzon hozzá hővezetés szempontjából.

Pár évente le szoktam venni a procit, letisztítom, és nyomok rá új zsírt.

2015. ápr. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Oh,hát ilyenek én nem tudok,esetleg apukám. :)) De köszönöm a tanácsot! Mindjárt kipróbálom az első kettő közül valamelyiket. A harmadikkal én magam inkább nem próbálkozom,mert apu említette,hogy a laptopokba kicsit trükkös visszatenni az alkatrészeket és nem szeretnék semmit elrontani benne. Nincs túl jó állapotban szegény, de egy teljesen új gépre nincs pénzem és már úgy megszoktam ezt. :)
2015. ápr. 20. 17:17
 5/6 donfetibo ***** válasza:

Ha leírnád, hogy milyen laptopról van szó, akkor többet tudnánk segíteni, hogy esetleg lehet-e benne procit cserélni vagy nem!!!

Húzd le az Everest vagy az Aidát ahogy az #1,2 válaszíró is írta azt írd le, hogy milyen laptopról van szó!!!☺☻

2015. ápr. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
HP 500 (RQ257AA#AKC) laptopról van szó. Nem tudom az a kód fontos-e hozzá. :D A programnak köszönhetően már tudom milyen típusú alkatrészek kellenének bele. A kérdés az,hogy akkor lehet-e benne cserélni és hogy érdemes-e egyáltalán??
2015. ápr. 20. 17:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!