Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan tudok méretezett...

Hogyan tudok méretezett sablont készíteni és nyomtatni?

Figyelt kérdés

arra akarok kilyukadni, hogy ha én húzok egy képszerkesztő programban egy vonalat ami 5 centi és azt kinyomtatom akkor a papíron is 5 centi lenne

ezt milyen programmal tudnám kivitelezni?



2015. ápr. 1. 00:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Bármelyikkel amikben be lehet állítani a méretezést.

Magyarul ha húzol egy vonalat aminek méretét beállíthatod és 1:1-ben nyomtatod akkor igen az annyi lesz.

CAD, Corel, PS, stb.

2015. ápr. 1. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 tabaki ***** válasza:

Szerintem bármelyikkel, ha a nyomtatás képpontsűrűsége ugyanúgy van beállítva, mint a képé.

Amúgy meg, remélem, nem a monitoron méred az öt centit, hanem a program vonalzói vannak centiméteres skálára beállítva, és aszerint rajzolsz.

2015. ápr. 1. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 tabaki ***** válasza:
Hm, nem hiszem, hogy létezne pusztán CAD nevű szoftver, de ki tudja. Mindenesetre, mielőtt rohansz a boltba többszázezerforintos programokért, esetleg próbálj ingyenes alternatívákat is, mint az Inkscape vagy a Gimp (meg a rengeteg egyéb bitképszerkesztő), de ha jártas vagy a CAD-programokban, valóban alkalmas lehet pl. a FreCAD vagy a BRL-CAD.
2015. ápr. 1. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#1 vagyok


Igen, én sem úgy gondoltam, hogy CAD nevű (bár mintha mindben benne lenne a ..CAD), és a fent említettek is csak azért említettem mert Én azokat használom, és persze léteznek ezek ingyenes alternatívái amiket a google biztos megmondja. A lényeg, hogy legyen benne valamilyen méretezési opció.

-Ha sablont akarsz -amibe aztán később valamit be szeretnél illeszteni -szöveg, kép, stb akkor szerintem a Corel nagyon alkalmas erre vagy a PS, értelem szerűen ezek ingyenes valamely alternatívái is-.

2015. ápr. 1. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 tabaki ***** válasza:

Egy szó, mint száz, a lényeg az, hogy a képfelbontás és a nyomtatási méret kapcsolataiban próbálj kiigazodni, mert maguk a programok általában alkalmasak arra, hogy mérethelyesen dolgozz bennük.

A CAD utótag nem egészen véletlen (Computer Aided Design).

A félálomban írt szövegemben szereplő FreCAD természetesen FreeCAD, a fene egye meg...

2015. ápr. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget ment a pacsi mindenkinek :)
2015. ápr. 2. 00:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!