Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mekkora helyet célszerű...

Mekkora helyet célszerű particionálni a Win7 -nek? Folytatás lent.

Figyelt kérdés

Kisebb winchestereim vannak egy 250gb és egy 320-as.

Csak a legszükségesebb programokat telepíteném, amelyek összesen kb. 30-35 gigát foglalnának.Azt szeretném kérdezni, hogy mennyi szabad helyet kellene hagynom a rendszer hosszútávú (1 év kb.)gyors működéséhez.


2015. márc. 18. 10:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem a 40 GB-os partíció az összes update és win install után legfeljebb szabad 19-re szokott leesni, de nálam nincs se hibernációs fájl, se visszaállítási pont, se anyám tyúkja. Szóval szerintem 75-80-nál többre soha az életben nem lesz szükséged.
2015. márc. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Attól függ. Nekem egy 60Gb-os SSD-m volt, plusz egy másik vinyó adattárolásra, de a mérnöki programok telepítése után is maradt 30 Gb szabad hely, ami kb. 1-2 év után teljesen megtelt a szeméttel, újra kellett raknom a rendszert. Most 120 Gb van a rendszernek, ez is fogy rendesen azért. Nálam is ki van kapcsolva minden (hibernálás, visszaállítási pont). Szerintem 80 Gb elég, az alá ne menj semmiképp. A programok gyakran írnak a memória helyett a vinyóra, és emiatt mindenképp fontos 5, de inkább 10 Gb szabad helyet hagyni a partición.
2015. márc. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Korábbi rendszereimnél azt vettem észre, ha lecsökkent a C: szabad területe 10-15 százalékra, akkor drasztikusan belassult,valamint 15% alatt már nem engedett töredezettséget mentesíteni.
2015. márc. 18. 12:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!