Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Linux Mintet vagy Puppyt...

Linux Mintet vagy Puppyt telepítsek? (A többi lent)

Figyelt kérdés

[link]

Magyar legyen.Linket küldhetnétek.:)

Melyik verzióját.(mindegyiknek van pár)



2015. márc. 15. 22:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Linux Mint XFCE változat:

[link]


Azért ezt, mert:

* a kis gépigényű XFCE ablakkezelőt használja

* az elterjedt Ubuntu disztribúción alapszik, így ha bármilyen gondod akad, akkor egy Ubuntu-s oldalon is találhatsz segítséget

* van magyar nyelvű támogatási oldala is: [link]

2015. márc. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 tabaki ***** válasza:
Ja jól fut rajta a Mint, sokkal jobban jársz vele. A Puppy helyes kis disztró, hasznos a régi vasak életben tartására, de egy eléggé sajátos leágazás, és valahogy mindig keresgélni kell rá valamit. Az is igaz viszont, hogy az én emlékeim már sok évvel ezelőttiek, nem tudom, most mi a helyzet vele.
2015. márc. 15. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Puppy-t sokan dicsérik, és tényleg jól ki lett találva, de azt tudni kell, hogy ősi vasakra van optimalizálva, amikben talán még winchester sincs. Szóval olyan gépre javasolt, amin más nem futna.

Ahogy látom, a linkelt gép teljesen rendben van egy Linux Mint Xfce-hez. Valamelyik LTS-t javaslom, akár 13 vagy 17.

[link]

[link]

Guglival lehet találni sok trükköt, hogyan lehet tovább csökkenteni a memóriaigényét, hogy minél jobban elférjen 512MB-on.



Alternatív lehetőség: Debian stable + Fluxbox.

[link]

[link]

2015. márc. 16. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha mégis a Puppy-t választod, akkor itt találsz iso linket, én ezt javaslom.

[link]

+ magyarok (bár szerintem a fenti is magyarítható)

[link]

Fontos:

[link]

[link]

2015. márc. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Mintet telepítek.:)
2015. márc. 16. 14:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!