Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért ilyen népszerü ez a játék?

Miért ilyen népszerü ez a játék?

Figyelt kérdés
Tehát a Minecraftrol lenne szó.Azt làtom itt gyk-n is,hogy a legtöbben csak ezèrt a javàs f*sèrt rakatnak össze gèpet, meg egy összerakott gèppel kèrdezik meg,hogy ezen futna/hogy menne a Minecraft.. Nemtudom megèrteni mit èlveznek benne.

2015. márc. 4. 11:24
 1/7 anonim ***** válasza:

valaki szereti a hagymát, de van aki nem... van aki egy ideig utálja, később megszereti, aztán megint utálja...



nekem például tetszik az ötlet meg minden, azt építesz benne amit akarsz, teljesen másképpen néz ki mint ha mondjuk megépítenéd azt egy simsben + olyan texturát választasz amit akarsz


bár az tény hogy egyedül dögunalmas, ha csak túlélni akarsz benne akkor elég ha elásod magad, és ott vagy örökre, mert éhen halni nem tudsz, és elég sok mindent eltudnék benne képzelni(pl.: tárgyak) amik nincsenek benne, bár mondjuk vannak modok stb.

2015. márc. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Tengor ***** válasza:
100%

Kipróbáltad?

Pár éve még én is feltettem ezt a kérdést, volt pár nap szabadidőm, kipróbáltam, beszippantott.

Engem az fogott meg benne, hogy egyrészt túlélős, másrészt szabadon építkezős, harmadrészt felfedezős, fejlődős, RPG elemekkel.

Mindig találtam valami célt benne: eljutni a pokolba, építeni egy manuális farmot, építeni egy automata farmot, találni egy kastélyt ilyesmi. Kipróbáltam az Industrial Craftot is, ott pl egy atomreaktor építése volt a célom (piszok nagy lyuk lett belőle :D)

2015. márc. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert egy kreatív játék, hatalmas lehetőségek vannak benne. Mint egy legós doboz, a meglévő elemeidből bármit építhetsz. És itt eléggé sok elem van, és eléggé nagy a "szoba" :)


Neked nem tetszik, de attól még nem sz&r, meg fos, és társai... Egy sandbox játék, hatalmas lehetőségekkel - unokaöcsémnek pl ott tanítom az analóg áramkörök alapjait - nyolc évesen érti már a bináris összeadást, AND és XOR kapukat épít, hogy összerakjon egy házat, ahol pl a naplemente felkapcsolja a lámpákat, meg bezárja a kaput úgy, hogy azért még lehessen nyitni kívülről - két XOR kapuval oldotta meg (megmutattam neki) de tudni akarta, miért így működik, úgyhogy addig nem hagyott élni, amíg nem tanítottam meg neki - most épp órát próbál építeni. 8 éves a srác :)


És piszkosul élvezi, hónapok óta ki se lehet robbantani előle. Más meg az építést élvezi, vagy a random generált táj bejárását, csodálását. Kinek mi tetszik.

2015. márc. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Először is hadd gratuláljak eme értelmes és kulturált kérdéshez!

Elég nagy butaság lenézni másokat csak azért, mert mást szeretnek, mint te.

Leszögezném, nekem sem tetszik a Minecraft. De attól még nem esik nehezemre megérteni, hogy más szeretheti. Sőt, objektíve belegondolva egy kifejezetten kreatív játék, és nem hiába hasonlítják sokan a lego-hoz. Hasonló játékélményt nyújt, csak elektronikusan, és nincs korlátozva az építőelemek száma.

2015. márc. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 tabaki ***** válasza:

Nem vagy egyedül a véleményeddel. A többiek se:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__5..

2015. márc. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
középsuliban osztálykovácsoló játék volt nekünk.. ma már én se játszom és nem is tervezem de nem viccből népszerű.. olyan szintű szabadsága van az embernek amit egy játék sem adott még soha és akármennyit lehet kreatívkodni..inkább azzal játszanak a 8-12 évesek mint codozzanak arról nem is beszélve hogy nincs jobb érzés mint a haverod ajtaja alá betenni egy tnt-t hogy mikor belép a fél háza romokban heverjen..
2015. márc. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Komplikato ***** válasza:

Én is ezt kérdeztem évekig amit a kérdező. Utána a fiam miatt "ki kellett próbálni". :D


Két legfontosabb oka a sikerének:

1. Van egy végtelen kockából álló építős játékod, ehhez képest egy teherautó legó is semmiség.

2. Ha unod az alapjátékot, márpedig a többség nem azzal nyomul, akkor egymillió kis MOD-al olyanná teheted ahogy neked tetszik. Ha értesz hozzá csinálhatsz saját MOD-ot.

2015. márc. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!