Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Lehet lassú azért a gépem...

Lehet lassú azért a gépem mert koszos poros a processzor hűtőbordája? Már annyira poros volt hogy nem láttam csak a port egy bordát sem. Vélemények?

Figyelt kérdés

esténként már nagyon lassú volt a gépem gondolom addigra felmelegedett teljesen.azt hittem hogy sokan vannak az oldalon azért lassú.du-tól megy általában a gép estig.

ma kitakarítottam jobb lesz?

Nem baj ha folyamatosan megy a ventilátor?


2010. febr. 12. 19:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt csodálom hogy még nem füstölted el a géped ha ennyi por volt benne.A por megakadályozza a borda megfelelő hőelvezetését ezáltal jobban melegszik a processzor, vagyis igen lassabb lesz a gép. És nem csak a processzor bordát és ventillátort kell portalanítani hanem az alaplapot,memóriákat, videókártyát ill. a merevlemezt is. Csak ne porszívóval tedd.
2010. febr. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

[link]

ennyire volt poros.

2010. febr. 12. 19:20
 3/7 anonim ***** válasza:
Te jószagú úristen.... :D
2010. febr. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

1. vagyok


Ak.rvaf@szba, rég láttam már ennyi koszt...( pedig naponta csinálom emberek gépeit).


Ahogy elnézem a videókártyádon meg a csatlakozókon is van por bőven a legegyszerűbb ha kiveszed az alkatrészeket(ha értesz hozzá persze) és szépen finom szálú kis ecsettel leporolod egyesével mindet.


ilyen ecsetre gondoltam

[link]


ha nincs ilyen jó vmi egyenes végű is csak ne azzal pucold amivel a kerítést festitek :D

2010. febr. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
5-6éves a gép nem volt még vele gond azóta nem "fejlesztettem" nem volt rá szükség így hát nem volt még a burkolat sem leszedve.
2010. febr. 12. 20:22
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez már majdnem annyira koszos mint az én gépem :)

Ami 6-7-8 éves, volt fejlesztve (de csak szarabb lett) pár éve, tehát ki lett tisztítva valamilyen szinten, mégis több rajta a por :)

2010. febr. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Azt a többiek már megválaszolták, hogy igen, de felmerülhet a kérdés, hogy milyen mértékben. Ugy adódott, hogy DVD filmeket kellett wmv formátumba konvertálnom. Portalanítás előtt 1 filmet ~ 3.5 óra alatt majd portalanítás után ugyanazt a filmet ~ 1 óra alatt dolgozta fel a procim... A különbséget zongorázni lehetne :)
2013. márc. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!