Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nem bootol fel a pc, ha...

Miért nem bootol fel a pc, ha a két terrás külső vinyó be van kapcsolva a gép indításakor?

Figyelt kérdés
Ha bootolás után kapcsolom be, akkor semmi gond, fél perc, beolvassa és kész, de ha hamarabb kapcsolom be a vinyót mint a gépet vagy mondjuk az utolsó futás ota bekapcsolva maradt, akkor már nem bootol fel.

2015. febr. 1. 23:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Kapcsold ki a gépet, dugd rá, utána kapcsold be a gépet, menj be a BIOS-ba, és állítsd be a boot sorrendet úgy is. (Ne a külső vinyóról próbáljon indulni.) Valószínűleg az USB előre van rakva, mert pl. pendrájvról telepítetted az oprendszert, vagy ilyesmi.
2015. febr. 1. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de sajnos nem... az op.rendszert lemezről tettem fel, usb-ről nem tudnám bootoltatni (biosomban nincs ilyen lehetőség csak floppy, dvd meghajtó és belső vinyó), a külső vinyót meg nem is látja bios-ban :( Fogalmam sincs mit kén csináljak, így olyan kényelmetlen... :/
2015. febr. 2. 23:24
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez elég valószínűtlen, már a P3-as gépek is tudtak USB-ről bootolni. Szerintem nézd át még egyszer, illetve lapozd át az alaplap használati útmutatóját.
2015. febr. 2. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Végül is az oldotta meg a problémát, hogy az Advanced-nem a Legacy onport USB-t Disable-re állítottam. Köszi meg egyszer!
2015. febr. 4. 00:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!