Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék kamerát webkamer...

Hogyan tudnék kamerát webkamerának használni?

Figyelt kérdés
Egy Maginon kamerám van és ezt szeretném webkameraként használni mert a webkamerám sokkal rosszabb felbontású és úgy hallottam hogy ez valahogy lehetséges.

2015. jan. 28. 19:48
 1/1 Lajos54 ***** válasza:

Ha van a kamera menüjében olyan, hogy "WEBkamera, vagy valami hasonló, akkor azzal. Ha nincs...

Megpróbálhatod, hogy egyszerűen csatlakoztatod a géphez, ha van rá lehetőség (USB, Firewire, stb.). Ha ad képet (tehát például a Sajátgép-ben megjelenik a kamerád, két katt után elvileg megnyitja).

Viszont a webkamerák éppen azért kisebb felbontásuak, ráadásul kevesebb képe adnak másodpercenként mint egy "normál" kamera, hogy ne legyen gond az átvitellel.

Tehát hiába sokkal jobb egy kamera, nem biztos, hogy a jobb minőség átvitele megoldható.

Van egy régi Samsung digitális kamerám (MiniDV), annak a menüjében van ilyen opció. Ha azt választom ki, lebutítja a kiadott képet a webkameráknak megfelelő szintre. (persze azért a kép jobban nézett ki, mint egy olcsóbb webkameráé).Ha FW-n keresztül csatlakoztattam, és úgy választottam ki (akkor még a Messenger-hez), megjelent ugyan a sokkal jobb kép, de rettenetesen szaggatott, csak 2-3 másodpercenként jelent meg egy új kép, tehát gyakorlatilag használhatatlan volt erre a célra.

2015. jan. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!