Egy stabil programozói pályára hányasnak kell lenni bizonyos tantárgyakból?
Matematika egy gyűjtőnév, nem egészen az a "matematika" kell ide, mint amit általános vagy középiskolában tanítanak.
Az átlagod csak azért fontos, hogy felvételt nyerj egy jó szakközépbe vagy gimnáziumba. Onnan pedig egy jó egyetemre (SZTE, ELTE...).
Legyen jó logikus gondolkodásod, érdekeljen az informatika (nem feltétlenül a monot word formázásra gondolok - esetleg szabadidődben próbálkozhatsz egyszerűbb dolgokkal, mondjuk Pascal), illetve fejleszd magad angol nyelvből.
Ez szinte semmit nem fog számítani. Ha programozónak mész, a kutya sem fogja nézni, hogy miből hányas voltál. Ez most csak annyiban számít, hogy sikeresen tudj felvételizni valami jobb gimibe.
Az állásinterjún meg nem fog kelleni számológép. Ha behívnak interjúra, általában vagy kikérdezik a tudásodat - abból a részterületből, amilyenre épp programozót keresnek -, vagy pedig adnak egy feladatot, megmondják, hogy van rá 2 órád, csináld meg.
Nem kell matekzseninek lenned ahhoz, hogy programozó legyél. Algoritmizálni, programozni kell jól tudnod, meg a logikádnak kell jónak lenni.
Még pár szó a tanulónyelvvel kapcsolatban: tanuláskor nem az a fő szempont, hogy a legpiacképesebb nyelven tanuljunk. A programnyelv csak egy eszköz a programozáshoz. Azt kell választani, ami elég könnyű a tanuláshoz, és persze amit szívesen használsz.
Majd, kb. 11 év múlva, amikor oda kerülsz, hogy állást keress, akkor tényleg számítani fog, hogy mennyire piacképes az akkori tudásod - beleértve azt is, hogy milyen nyelveket ismersz. De egyelőre ez még távol van, most első körben a tanuláson van a hangsúly.
Hogy a Pascalt ne használnák sehol? Valóban nem egy divatos, trendi nyelv, viszont nem hiába alkalmazták - és alkalmazzák még most is - sok helyen tanulónyelvként. Elég egyszerű, hogy egy kezdő is elboldoguljon vele, és ne szegje kedvét, viszont elég szigorú ahhoz, hogy fegyelmezett programozásra neveljen, ami a későbbiekben, illetve más programnyelveknél is kiemelkedően fontos. Majd amikor már maga a programozás megy, elkezdhetsz más nyelveket is tanulni. Akkor már sokkal könnyebb lesz.
(Van olyan egykori tanulóm, akit Pascalban tanítottam - pusztán hobbiból - programozni, most pedig a Nokiánál szoftverfejlesztő.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!