Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A Windows XP újratelepítése...

A Windows XP újratelepítése után a gép a boot képernyőn ragad és nem lép tovább. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Nem tudom pontosan a laptop paramétereit, mert frissen kaptam meg (használt, de tökéletesen működött), és Windows 7 volt rajta. Formázás után rátelepítettem egy XP-t, és először azt írta, hogy "Hiba a rendszer betöltésekor". Kikapcsoltam, majd visszakapcsolásnál a boot képernyőn megáll a menet (azaz a legelső képernyő ami beugrik), és nem tudok a BIOS-ba se belépni.


AMIBIOS(C) 2005 American Megatrends, Inc.

BIOS Date: 09/06/06 21:58:50

CPU: Genuine Intel (R) CPU T2500 @ 2.00GHz

Speed: 1.00 GHz


DRAM Clock = DDR2 533 MHz


BIOS Ver: 1.04 KBC Ver: 1.04

Press F12 for BBS POPUP

Initializing USB Controllers .. Done.

2040MB OK


Auto-Detecting Pri Master .. IDE Hard Disk

Auto-Detecting Sec Master .. ATAPI CDROM

Pri Master: SAMSUNG HM120JI YF100-13

Ultra DMA Mode-5, S.M.A.R.T. Capable and Status OK



Ha megnyomom az F12-t, a "Press F12 for BBS POPUP" sor megváltozik erre: "Boot Selection Popup menu has been selected". Minden billentyűparancsot megpróbáltam már (F2, Del, Alt+ESC, stb...), de semmi nem változtat ezen az állapoton.


2015. jan. 26. 21:50
 1/6 Dj.N4tk0 ***** válasza:

Lehet a bootolás nincs jól beállítva a bios-ban.(First boot: Hard disk)

Nekem pl ,ha a külső vinyóm bevan kapcsolva,akkor szokta ezt csinálni.Nem tudom,hogy pontosan miért.

De bevan kapcsolva külső vinyó,akkor kapcsold ki és úgy próbáld.

A régi gépeknél az is előfordult,ha bevolt dugva pl egy pendrive,akkor szintén megállt.

Ezeket ellenőrizd.

2015. jan. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem kikapcsolták/akkut kivették/memóriát is kivették...aztán vissza minden. A hdd-t is igazítsd meg finoman!
2015. jan. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
nincs külső vinchester bekapcsolva, és semmilyen USB eszköz sincs felcsatlakoztatva. Szerintem nem éppen egy új laptopról van szó, szóval lehet, hogy valami régebbi gond lehet. Átállítanám szívesen a bootolást, de még a BIOS-ba se enged beléptetni. Esetleg valami más?
2015. jan. 26. 23:07
 4/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk amit írtam, pont egy laptopszerviben csinálták...szóval érdemes kipróbálni. Én sem tudtam belépni a BIOS-ba amúgy, csak az egér mozgott.
2015. jan. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Ha valaki tud megoldást az leírhatná...ez nem segít hogy kiveszek mindent utánna mindent vissza teszek. A telepíésnél bevolt dugva usb de ha kihúzom akkor se csinál semmit.
2015. márc. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Leírom, hogy nekem hogy sikerült megoldani a problémát. Újratelepítettem, de mivel a sima XP CD-t nem érzékelte, ezért Win 98-as CD-t tettem be, elindítottam a formázást, majd a formázás után visszatettem az XP CD-t, és feltelepítettem. Így gond nélkül sikerült feltenni, noha a formázás sokáig tartott nagyon.
2015. márc. 17. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!