Mi az előnye annak, hogy a Neumann architektúrában egy memóriában tárolódnak az adatok és a programok?
Az, hogy rugalmasan lehet változtatni mindkettő méretét. Az adatra sincs maximális méret, ahogy a kódra sincs. A megkötés annyi, hogy osztoznak az összmemórián.
Értsd: van egy rendszerpartíciód a windows-odnak, és mellé csinálsz egy home-ot magadnak, ami nagyobb. És ha elfogy a helyed a home-on, akkor nem tudod a rendszerpartíciót használni. És vica-verza. Persze a gyakorlatban lehet pakolászni utólag.
A neumann elv ennyi, hogy a kód is szabadon módosítható, azaz nem rom-ban van + data, hanem mind a kettő a ram-ban üldögél.
#1
Pont a hardvard architektúra gyorsabb, hisz ott az adatok és a programok két külön memóriában vannak, így a CPU 2 buszon keresztül tudja megcímezni őket vagy olvasni belőlük.
Többieknek köszönöm a választ, tehát ha jól értem akkor a hardvard architektúrában a program memória ROM volt, azaz nem lehetet változtatni rajta? Mert ez nem tudtam, így már rögtön érthető hogy mi az előnye a másiknak.
A RAM és A ROM 2 külön dolog
Amíg a ram ideiglenesen tárol addig a rom megtartsa a tárolt adatokat
Ezzel tisztában vagyok, hisz elég alap dolog, de kettes válaszoló ezt írta:
"A neumann elv ennyi, hogy a kód is szabadon módosítható, azaz nem rom-ban van + data, hanem mind a kettő a ram-ban üldögél."
Ebből nekem az jött le, hogy akkor a harvard architektúrában a program ROM-ba van "égetve", és külön van az adatoknak memória.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!