Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Lemezolvasási hiba történt....

Lemezolvasási hiba történt. Mit jelent ez?

Figyelt kérdés

Ezt ìrja ki a gèpem indìtásnál. Mi ez ? Mitől van ez ès mit jelent ? Mit tehetek ? Azt ìrja mèg hogy ùjraindìtás: Ctrl+Alt+Del

Megpròbáltam 3x de ugyanez lesz miután ùjraindult a gèp.

Kèrlek segìtsetek !


Kèp: [link]


Előre is köszönöm !



2015. jan. 17. 11:44
 1/4 A kérdező kommentje:
Ez az én napom ! Elindult ! Még párszor újraindítottam és siker. Na de mit tehetek ez ellen ? Hogyan tudom elkerülni a következő ilyen hibát ? Mi idézi elő ezt ?
2015. jan. 17. 11:55
 2/4 csacsi2 ***** válasza:

Valószinüleg sérült a fájlrendszer.

Ellenőrizd a merevlemez állapotát (hard disk sentinel)

SMART oldalon leírja az esetleges hibákat.

Szerencséd van akkor nem ment tönkre a merevlemez fizikailag, de nem árt utánnajárni...


Mivel már elindult a rendszered akkor az oprendszerrelt tudsz javításokat végezni.


Futtatásba: cmd

Parancssorba: chkdsk c: /f/r/x

indítsd újra hagyd lefutni

(c: a partício meghajtó betüjele)


Amennyiben a Master Boot Record ( fő rendszertöltő rekord)a hibás kijavíthatod a fixmbr és fixboot parancssal

[link]


Amennyiben hibás rendszerfájlok okozzák akkor az

sfc/ scannow parancssal helyreállíthatod az átírt/sérült védett fájlokat


Egyéb esetben a telepítő lemezről végezhetsz egy javító telepítést (J).


egyéb fizikai gondok is lehetnek pl adatkábel hiba vagy bármi de ezt innen nem tudom megmondani.

2015. jan. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm !

Jó tanácsok még jöhetnek !

2015. jan. 17. 13:02
 4/4 kiskofa2006 válasza:
Hát én most csináltam azt hogy ujra csatlakoztattam a belső vinyót de most ezt csinálja már ujra indítottam vagy 10x de nem lett jobb
2020. júl. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!