Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért kapcsol ki a számítógépe...

Miért kapcsol ki a számítógépem magától?

Figyelt kérdés
Tegnap kitakarítottam a belsejét mert elég poros volt már és azóta bekapcsolás után kb fél percel kikapcsol.Bevan dugva minden kábel nincs kihúzódva semmi! Vettem bele új tápot is mert a réginek nem volt valami egészséges hangja , azthittem az a baja de ezzel az újjal is kikapcsol!

2015. jan. 16. 18:54
 1/9 anonim ***** válasza:
proci hűtőt is levetted?? Ha igen, újra pasztáztad? Biztos h megy minden venti, aminek kell?
2015. jan. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Levettem a hűtőt de nem pasztáztam újra. Megy az összes venti!
2015. jan. 16. 19:16
 3/9 csacsi2 ***** válasza:

túlmelegszik. Leveszed a hűtőt és rajtmarad a beszáradt processzorpaszta akkor nem illeszkedik rendesen. Pasztázd újra, de legalább is szedd le a beszáradt pasztát.

ellenőrizd a hőmérsékletét.

2015. jan. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Leszedtem a pasztát, ígyis kikapcsol. Mkor bekapcsolom a lemezen ellenőriz(ne) valami konzisztenciát csak ugye közben kikapcsol...
2015. jan. 16. 20:26
 5/9 csacsi2 ***** válasza:
100%

Akkor tönkrement a fájlrendszer (check disk fut).Fájlrendszert javítana. Le kell formázni a lemezt, vagy chkdsk-t futtatni. Lehet tönkrement a merevlemez (nem feltétlen). Túlmelegedés még mindig gyanus, ellenőrizd (BIOS is ír hőmérsékletet annak értékei terheletlen állapotot mutatják, tehát 45°c -nál nem lehet magasabb). amennyiben a paszta levétele sem hűtöte vissza akkor ellenőrizd hogy a hűtőborda megfelelően helyén van -e és véletlenül sem mozdul el az alaplapról! Pasztázás nélkül sem kellene kikapcsolásig melegedjen, viszont az kelleni fog!


Egyet megpróbálhatsz miután minden fizikai dolgot (ventillátor,illeszkedés...)ellenőriztél. Bios-ban leveszed alacsonyra a processzor órajelét és visszábbveszed a feszültség értéket (pl 1.2V -ra). így is túlmelegszik és nem fut le a chkdsk, akkor nem illeszkedig, vagy eltört a keret... azaz a hűtő része fizikailag tönkrement! amennyiben sikerül rendesen ráilleszteni akkor is melegedni fog, le kell pasztázni (amúgy is)!

2015. jan. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Túlmelegszik, biosba 115 fokot írt, a hűtő nem illeszked!ik rendesen meg el is törtem ugyhogy vehetek újat". Köszönöm a válaszokat!
2015. jan. 17. 10:43
 7/9 csacsi2 ***** válasza:

Nekem is el volt törve a kert. Sajnos gyárilag úgy rakták össze, hogy csak a 4 patent fogta, pedig van 2 stift hely ahol az alaplaphoz lehet rögzíteni, pont ott ahol a feszítő beakad, hogy a terhelést elvezesse. Alaplapon ezért van 2 furat. vegyél olyat ami tudja külön rögzíteni ne csak a 4 patent fogja. Sajnos a műanyag hő hatására ridegé válik, törik. Ezek után nem illeszkedik rendesen.

[link]

nem jó

[link]

2015. jan. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nekem nincs az alaplaponlapon lévő az a +urat (gigabyte ga ep45 ds3l) Ezt néztem ki [link] de nem tudom hogy férne rá mert a gyári hűtő is pont hogy elfér az alaplapon lévő hűtő bordától..
2015. jan. 17. 12:54
 9/9 csacsi2 ***** válasza:
Akkor a lehetőségekből válogass. Lehet jobban járnál beszélnél egy szervizessel. Minden esetre ne vegyél olyat ami nem biztos hogy jó. Mérd le és ne neten rendeld, tudom kényelmesebb, de sok problémától megkíméled magad ha utánajársz.
2015. jan. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!