Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért homályos a kép amit...

Miért homályos a kép amit küldenek facebookon?

Figyelt kérdés

Amikor küldenek egy képet Messengeren akkor nagyon homályos pl: amikor hiányzok a suliból és elküldik a házit nem tudom kiolvasni. :(

(Már több embernél is tapasztaltam ezt)

Számítógépen is megnéztem hátha ott jobban lehet látni de ott sem jobb :(( Mit csinálják?



2015. jan. 16. 10:29
 1/2 Lajos54 ***** válasza:

A facebook először mindig lényegesen kisebb felbontással jeleníti meg a képet. Ilyenkor még életlen, homályos, de legalább már látható. Aztán egy idő múlva, amikor letöltődött a teljes fájl, élesebbé válik. Ez azért van, mert a viszonylag nagy (kép)fájl átviteli ideje elég nagy, és enélkül a megoldás nélkül igen soká jelenne meg a kép.

A másik probléma, hogy képként kapod az "anyagot", ennek az olvashatóságához nagy felbontás kellene. De a facebook minden képe lekicsinyít, hogy ne legyen annyira nagy a fájl. A megoldás: ne képben küldjék a dolgokat, hanem mondjuk Word, vagy valami hasonló formátumban, vagy ha mindenáron kép kell, akkor például pdf formátumban.

2015. jan. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Szentpeter ***** válasza:

A homályos kép egyértelműen a kicsi, rossz eredeti kép miatt van...

A facebookra gyönyörű képeket lehet felrakni, persze megfelelő felbontásban...


1MB 1600x900 méretben tökéletes lesz...

2015. jan. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!