Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Melyik Canon alapobjektív...

Melyik Canon alapobjektív jobb: IS vagy ISII?

Figyelt kérdés
Azt olvastam,hogy csak anyaghasználatban van különbség.Az ISII kárára.

2015. jan. 2. 20:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem volt anno IS-em, nagyon szerettem (nyilván a 16-35 2.8 II USM-et kicsit jobban szeretem de hát vagy tizenötször annyivba is kerül), viszont az IS II-höz nem volt szerencsém, így arról csak azt tudom amit olvastam. Rajzolatra nincs számottevő különbség, viszont a stabilizátor egy fokkal jobb. Anyaghasználatról nem tudok nyilatkozni. Egyébként az alapobjektív definíciója valahogy úgy hangzik, hogy :

aminek a gyújtótávolsága megegyezik a szenzor átlójával. Tehát mivel ez egy APS-C vázakra tervezett lencse, 28mm-nél van kb. az a tartomány ahol alapobjektívnek lehet hívni. Inkább alapzoomnak szokták hívni ezeket. :)

2015. jan. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.Igaza van.Alapzoom.(Kis idővel az után,hogy kiírtam a kérdést,én is rájöttem,hogy hülyeséget írtam. :) )
2015. jan. 3. 11:47
 3/4 anonim ***** válasza:

alapobjektívnek inkább az 50 mm fixet szokták hívni.


szokás kit obit is emlegetni (általában a 18-55-öt), de kitben is több féle obit szoktak adni gépekkel és amelyikhez pl 24-105 jár, annak az a kit obija, így ez a becenév se túl pontos)


viszont, ha nem becézgetitek, hanem leírjátok a számjelzését, akkor mindenki ugyanazt érti alatta és nem kell találgatni, hogy vajon a 16-35 2.8 L USM II-ről vagy a 18-55 3.5-5.6-ról van éppen szó

2015. jan. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Azért szokták az ötvenest annak hívni mert annak van a legközelebb a gyújtótávolsága a szenzorátlóhoz (43mm kisfilm esetén, és ugye mindent ahhoz viszonyítunk).
2015. jan. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!