Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Canox Tablet PC 755N belső...

Canox Tablet PC 755N belső memória probléma,8gb helyett csak 3, miért?

Figyelt kérdés
Kaptam karácsonyra egy Canox Tablet PC 755N tabletet, minden szép és jól is működik. Csak láttam hogy a dobozán 8GB tárhelyt ígér. De a beállításoknál csak 3 GB-t ír. Miért? Ez hiba? Lehet valahogy javítani? Vagy reklamáljak garanciával?

#tablet #pc 755n
2014. dec. 28. 00:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
a rendszer levesz a tárhelyből, bár a te esetedben tényleg jó sokat (2-3 általában ami kell neki), de ez van. Reklamálni emiatt nem tudsz, ha lehet bővíteni SD-vel, akkor ajánlom a beszerzését.
2014. dec. 28. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Bővítettem már, köszönöm.

Nem panaszkodom, mert eddig elég sok minden van a tableten, és még mindig majdnem tele van hellyel a tablet. Csak ugye a szüleimtől kaptam, és még sosem volt táblagépem. Féltem hogy nem azt adták amit ígértek, és nem akarom hogy át verve legyek. Tehát ezért is érdekelt.


Köszönöm! :D

2014. dec. 28. 00:51
 3/4 anonim ***** válasza:

Az a 3GB, az lehetséges, hogy az internal SD, azaz belső SD mérete. Az androidos tableteknél a háttértár két részre van osztva, (gyak. partícionálva), van a belső memória s a belső SD (nem összekeverendő a memória a rammal, sajnos ez ilyen szerencsétlenül van megfogalmazva). A belső memória ált. 2-3GB szokott lenni, aminek a jelentős részét elfoglalja az android operációs rendszer. A belső SD pedig a fennmaradó hely attól függően, hogy mennyi a teljes tárhely, ami nálad ugye 8GB. A gyártók ezres váltószámot használnak, nem 1024-et, s kerekítenek is, mivel ez engedélyezett, így akár lehet a névleges 8GB tényleges 6-7GB is. (Ugyanez jellemző a RAM-ra is!)

Ha 6GB-al számolunk, s belső memória 3GB, akkor reális a belső SD 3GB-os mérete. Szal nem vagy átverve.

Ha bemész a beállításokba, majd ott a tárhelyre, akkor láthatod hogy alakul az egész, ott látod a belső memória teljes méretét, ebből mennyi foglalt s a belső sd méretét, s hogy abból mennyi foglalt.

Az android alaphelyzetben a belső memóriára telepít, amire nincs állítási lehetőség egy stock androidnál, lehet ezért nem telítődik a belső sd annak ellenére, hogy számos applikációt telepítettél már. Erre találták ki az app to sd alkalmazásokat ami telepítés után automatikusan áthelyezi az applikációkat a belső SD-re. A belső SD-re!!! Külső SD-re, azaz memóriakártyára, amit beledugtál, arra egy stock androiddal nem lehet applikációkat telepíteni. Megoldható a dolog bizonyos eljárásokkal, ha rákeresel, találsz majd megoldást, de lényeg, hogy alaphelyzetben ez 2.7-es androidon felül nem támogatott. Telefonokon a gyártók ált. megoldják ezt, s eleve úgy kerülnek forgalomba, hogy ez át van hidalva, de tableteknél nem jellemző.

2014. dec. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Kösz˜önöm neked is a megnyugtató válaszod, természetesen ment a zöld pacsi! :)

Hálás vagyok!

Kellemes ünnepeket!

2014. dec. 28. 12:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!