Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Op3n Dott tabletnél 2 gb a...

Op3n Dott tabletnél 2 gb a memória a 8 helyett, ki lehet valahogy javítani szervizelés nélkül?

Figyelt kérdés

Ma vettem egy Op3n Dott tab-ot 8 gb tárhellyel van hirdetve, de csak 2-őt enged használni. Rosszul van particionálva, mert pl. 2gb-t kap a rendszer, azt hiszem 1-et a cache, log, stb. Tisztában voltam ezzel a hibával, de gondoltam majd ott a memóriakártya és arra teszem a dolgokat. Viszont látom, hogy az alkalmazásokat nem lehet áthelyezni SD kártyára, nem is létezik ez az opció még letiltott (elszürkített) gombként sem. Esetleg lehet-e a particionálást javítani valami alkalmazással vagy máshogy és meglehet-e oldani valahogy, hogy átlehessen helyezni SD-re az appokat? Vagy reménykedjek egy szoftverfrissítésben ami megoldja a problémákat? Ha elvinném szervizbe (ha más megoldás nincs) akkor ott visszakapnám a felhasználható tárhelyet, kb. 6 gb-t és átlehetne helyezni az alkalmazásokat (gondolom ezt nem szervizelik)?


Köszi a válaszokat!



2014. dec. 27. 23:10
 1/5 T/Z ***** válasza:

A Prohardveres topicban se találni megoldást egyelőre.

[link]


Egy gyártói frissítés csak lesz ezügyben, most bizonyíthat a Tesco, h nem sz×rik a saját vevőire.

2014. dec. 28. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Valahogy újra lehet particionálni és ak lehet 4 gb helyed vagy rakhatsz külső tárhelyre dolgokat.Prohardveren leírják.
2014. dec. 28. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Belinkelnéd azt a prohardveres topikot, mert ezüggyel kapcsolatban már sokat olvastam a prohardvert, de nem rémlik hogy lett volna erről szó. Egyébként arra is várható javítás, hogy megoldják az sd-re helyezős dolgot? Mert van egy olyan érzésem hogy direkt csináltak: ha már ilyen olcsón veszel ilyen tabot akkor cserébe ne tudj áthelyezni, de ez lehet hülyeség.
2014. dec. 28. 11:55
 4/5 T/Z ***** válasza:

Én nem hiszem, h direkt csinálták volna.

Egyszerűen nem értettek hozzá.

Eredetileg 16GB memóriával érkezett volna.

Ezzel működött volna a rendszer.

Aztán valaki kitalálta a Tesconál, h legyen a 16 helyett 8giga. (Valami sokadrangú de fontos beosztásban levő kis vezetőcske lehetett, aki amúgy kábé a digitális középkorban élhet..)

De ez esetben viszont szoftveres oldalról is módosítani kellett volna ezt-azt.

Ez viszont nem történt meg.


Az előzetesen kiküldött teszt példányokban még 16GB memória volt, később derült csak ki, h 8giga van a készülékekben.


Látjuk, a Tesco még az eladótérben is kénytelen volt kiírni, h a tablet emberi fogyasztásra ebben a formában alkalmatlan..

[link]


[link]


Ha van eszük, korrigálják egy "tescos frissítéssel" a hibájukat, és lehet fájlokat másolni az SD-re is.

2014. dec. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
PH!-án rootal már megoldották, hogy ha nem is 8 GB, de sok plusz helyet szerezz appok "rendszerappá" konvertálásával és link2sys-el.
2014. dec. 31. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!