Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A vírusirtó lefuttatása óta a...

A vírusirtó lefuttatása óta a Word-dokumentumokat nem nyitja meg a gép, és a jegyzettömbben is van, ahol betűk helyett csak krixkraxok vannak. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Minden mappába odarakott egy ilyet a hivatalos oldalról leszedett vírusirtó, hogy how_decrypt. Máshogy nem lehet visszaállítani? Hogy legalább részlegesen meg tudjam nyitni, és a többit kisilabizáljam.


Előző verziók nincsenek. Wordnél azt mondja, hogy nem nyitható meg, mert a tartalmával kapcsolatos problémák jelentkeztek. De hát én csináltam és csak mesét írtam bele, és a Word is meg a jegyzettömb is hivatalos!!! A Nod32 8-as próbaverziója volt amúgy. Azt mondta, kártevő van ott, gondoltam, akkor a kártevőt törölje, mind a kétezer-valahánynál rementem egyenként, hogy vagy megtisztítás, vagy törlés, de gondoltam, csak a kártevőt törli, aztán nézem, hogy ez itten módosította a fájljaimat, erről pedig nem volt szó. Nézem, az összes txt-nél (Jegyzettömb-dokumentum) a tegnapi napot írja ki utolsó frissítés időpontjának, gondoltam, jóvan, akkor visszaállítgatom őket, de ez az előző verziókat is mindnél törölte. Ilyenkor mit tudok csinálni? Visszahozhatók-e valahogy a fájlok? Valamint mit csinált ez a próbaverzió a CCleanerrel? Tudja helyettesíteni? (Mivel leszedte azt is, a gép meg folyton jelez, hogy nincs elég hely a C meghajtón, és a CCleaner el tudta tüntetni pl a böngészési előzményeket)


Meg még egy ilyet ír ki, a how_decrypt -nél, amit minden mappába rakott, inkább ezt lent.



2014. dec. 27. 13:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha egy vírus elszúrja a rendszeredet, akkor foldozgatás helyett a legjobb, amit tehetsz, hogy újrarakod.
2014. dec. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Az a lényege, hogy "encryptálódtak" a fájljaim, és hát ott fölül azt írja, ilyen kulcstartó a neve, és 500 dollárért decryptálják nekem a fájljaimat, ha valami browsert leszedek és installálok, írtak oda valami webcímet is, meg még ezt írják: Guaranteed recovery is provided within 10 days. De ez most mi? Valaki valami más megoldást?
2014. dec. 27. 13:52
 3/13 A kérdező kommentje:
Hogyhogy újrarakom? Nem akarom újratelepíteni; meg szerintem most nem is érnék el vele túl sokat. : / De ez nem vírus volt, a hivatalos oldalról szedtem le próbaverziót, fájlvisszaállításra nagyon nagy szükségem lenne, ha valaki tud valami megoldást, kérem , írja, mert ez a másik dolog ez nekem nem tetszik...
2014. dec. 27. 13:54
 4/13 anonim ***** válasza:
Ez azt jelenti, hogy a vírus még mindig a gépeden van, és titkosítja a fájljaidat, és pénzt kér a visszafejtésért. Ilyen állapotban a gépet bekapcsolva tartani is butaság, nehogy makacsul megtagadni, hogy nem rakod újra. Ha van autód, és kiesik a kereke, akkor azért is jársz 3 kerékkel lustaságból?
2014. dec. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Szóval a Nod32 8-as próbaverziója tényleg egy vírus? Hát mondjuk elég furcsán is viselkedett, 2X is kellett rámenni mindegyiknél, hogy törölje a vírust, de ezek szerint nem a vírust törölte, hanem kb csak a fájljaimba piszkált bele. -.-" De valami megoldást tudtok? Vagy ez rejtőzködött amúgy ez a vírus, és arra volt programozva, hogy vírusirtó hatására aktiválódjon? Vagy mi ez?
2014. dec. 27. 14:00
 6/13 anonim ***** válasza:
Természetesen a nod32 próbaverziója nem vírus, viszont amit letöltöttél, az az volt, és nod32-nek álcázta magát. Ezért szabad csak a hivatalos oldalról tölteni.
2014. dec. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Plusz, ha újraraknám a gépet, a fájlok megmaradnának? Ja és asszem nincs telepítőCD-m, más telepítette nekem, aki összerakta.
2014. dec. 27. 14:06
 8/13 A kérdező kommentje:
De az esetnek az oldaláról szedtem le, szóval gondoltam, hivatalos lesz, de lehet, hogy esetleg a próbaverzió hibás lenne?
2014. dec. 27. 14:08
 9/13 anonim ***** válasza:

Mit számít, hogy megmarad-e, ha már úgyis titkosítva van? Ezek a fájlok már régen elvesztek. (És ne hidd, hogy ha kifizeted a pénzt, akkor visszakapod őket.)


Ahogy csinálod egyébként, meg is maradhat, ha lemented őket olyan partícióra, amit nem formázol.

2014. dec. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 coopper ***** válasza:

Szia.


Szerintem a virus "kódolta" le a fájlaidat, ne a NOD-ot hibáztasd.


Az már megint más kérdés, hogy mikor és hogyan szerezted be a virust.


Lehet a Noddal együtt érkezett, de ha az Eset oldalról szedted le akkor nem valószinű, hogy a nod volt a virusos.


Nézd meg a NOD naplójában a virus nevét és az alapján nézz szét a neten, mit javasolnak, hogyan lehet illetve lehet-e egyáltalán visszaállitani a fájlaidat.


Sok sikert.

üdv.

2014. dec. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!