Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Most telepitettem új win. T a...

Most telepitettem új win. T a gépre (Xp) a probléma az hogy eggyik nap megy másik nap pedig nem. Tegnap minden ok volt, aztan mikor bekapcsoltam lefagyott meg alig akarta a bongesozt is megnyitni. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Virtualis memoria ok.2,7ghz proci 1gb ram.minden feltelepìtve s hasznalhatatlan a gepem.segitsetek mit tegyek vele
2014. dec. 24. 11:38
 1/9 Vortrex ***** válasza:

Írok pár okot, ami lefoghatja:

-Vírusirtó adatbázis frissítés

-Töredezett vagy szektorhibás merevlemez

-Windows update a háttérben

-explorer.exe 100%-os CPU hiba

-Háttérben futó felhasználói programok

2014. dec. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Proci nem is dolgozik.toredezes mentesitest is elvegeztem.virusirtot meg nem.is tettem hogy nehogy az lassitsa a gepet.
2014. dec. 24. 11:55
 3/9 anonim ***** válasza:
51%
Akkor meg is válaszoltad a hiba okát :)
2014. dec. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
????
2014. dec. 24. 14:31
 5/9 Lajos54 ***** válasza:

:)


A ??? -re: az XP "különleges képességekkel rendelkezik" a vírusok begyűjtésében. Saját tapasztalatom (is), hogy újra telepített gép, vírusvédelem nélkül, egy nap alatt vírusok tucatját gyűjtötte be úgy, hogy még nem is volt megnyitva egyetlen böngésző sem! Elég volt egy működő szélessávú internet kapcsolat. Mire letöltötte a szükséges frissítéseket az oprendszer, már tele volt vírussal.

Azt szokták mondani: vírusvédelem nélkül internetet használni ugyanolyan oktalanság, mint védőszemüveg nélkül esztergályozni...

2014. dec. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Vortrex ***** válasza:

#5 ...mint védőszemüveg nélkül esztergályozni :-|

Ez nagyon bölcs. Főleg két ilyen jól párhuzamba állítható szakmánál, mint az esztergálás és az informatika, hatalmas többlet jelentést ad. Helyesen meg ,,esztergálni"

2014. dec. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Lajos54 ***** válasza:

Na, most aztán jól megkaptam Vortrex-től...


Hát még, ha igaza is lenne :)

Mert igaz ugyan, hogy az eszterGÁLYOZÁS messze áll az informatikától, de attól még bizony oktalan dolog védőszemüveg nélkül művelni. Mint ahogyan vírusvédelem nélkül internetet használni.

Az utolsó mondatra pedig csak annyit: nyeltanilag elfogadott mindkét alak, de az "esztergályoz" formát gyakrabban használjuk. Olyannyira, hogy az újabb helyesírási szótárakban már csak egyféleképpen szerepel...

[link]

[link]

2014. dec. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Vortrex ***** válasza:

Legalább annyit már tud a kérdező, hogy ne esztergályozzon védőszemüveg nélkül. De mint ahogy azt mondani szokták, ezzel annyival van előrébb, mint cnc gépkezelői szakmához, argonvédőgázos hegesztőtanfolyamra járni.

Mer igaz ugyan, hogy távol áll a témától, de attól még ugyanolyan butaság cnc gépkezelői szakmához, argonvédőgázos hegesztőtanfolyamra járni. Mint ahogyan olyannal példálózni, amit ha értenének se látnák értelmét

2014. dec. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
na szóval ha xp telepítesz húzd ki a netkábelt aztán ha fent van az alap mielőtt visszakerülne a dugasz tedd fel a védelmet és csak aztán kezd el frissíteni (ha jól tudom áprilisig bezárólag kiadott frissítések még ugyan úgy telepíthetők mint eddig)
2014. dec. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!