Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Megéri-e megvenni egy Apple...

Megéri-e megvenni egy Apple MacBook-ot?

Figyelt kérdés

A 11"-es verzió érdekel, amit a Mediában 260 körül lehetne megvenni. 220-ig mennék el a gép terén, de ha tényleg megéri, akkor hozzátenném még azt a 40-et. Külsőre nagyon bejön, de nem tudom, hogy milyen!

Mik azok, amik miatt nem igazán jó? Milyen az op. rendszer? Filmeket nem is lehet letölteni (ncore például)? Androidos telefon nem csatlakoztatható hozzá?



2014. dec. 16. 08:37
 1/6 anonim ***** válasza:
33%

1. Megéri megvenni ha van annyi pénzed, hogy apple termékeket vásárolj.

2. Teljesítmény szempontjából nagyon nem éri meg.

3. Ár/érték szempontból se éri meg.

4. MAC OS az opredszere.

5. Miért ne lehetne filmet letölteni ? Van torrent kliens program mac os-re is.


Nekem a véleményem: Soha nem vennék MacBook-ot. Magyarországon élük, szar fizetések mellett, iszonyat rossz az ár/érték. Persze aki tehetős annak nem számít, de csak azért macbook-ot venni, hogy lássák "én kulák vagyok, meg a menő meg apple cuccom van" inkább szánalmas. Én 220 ért inkább vennék egy Acer/Asus/Lenovo Laptopot ami teljesítmény szempontjából fényévekkel jobb mint az ennyiért kapható MAC. És minőségileg is rendben van.


A lényeg, annyival nem jobb az apple, hogy háromszoros árat fizess érte mint egy más hasonló kategóriás eszközért.

2014. dec. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
31%

PRO: Az Apple termékek megbízhatóan működnek és nem lomhulnak be évekig.


KONTRA: Nagyon túlárazott, és a fájlátvitel tragikusan körülményes.

2014. dec. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a korrekt választ!

Pont azért akartam, hogy megbízható legyen, de akkor veszek szerintem egy lenovot! Azokat nézegettem, 220 körül szerinte elég korrektek vannak! És szépek is!

2014. dec. 16. 18:52
 4/6 anonim ***** válasza:
80%

Két hozzá nem értő "okos" írt eddig.

Mi az, hogy a fájlátvitel körülményes?? LOL Látszik, hogy sötét vagy a témához.

A másik dolog, hogy ilyen gépet ezen az áron nem fogsz kapni más gyártótól sem. Tudom, tudom mindjárt jönnek a buta gagyi műanyag meg egyéb gépek amikben erősebb a processzor. Csakhogy nincs 7-8 órás üzemidő, nincs billvilágítás vagy nincs ez nincs az.

Plusz a trackpadjük kataszrofális. A Macekben híresen jó minőségű a tracpad is és nagyon jól használható.

Szemben más gépek ócska megoldásaival. Hiába nagy, hogyha a minősége és a szoftverezése fosrakás.


Kérdező el ne hidd ezt a sok hülyeséget amit itt összehordtak. Azt nem is tudom, hogy honnét szedted, hogy droid nem csatlakoztatható hozzá.

2014. dec. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
79%

#4., na végre valaki...


Első kettőtől várom a MacBook Air-nél jobb és olcsóbb ultrabookokat. Lehet vitatkozni az Apple ár/érték arányáról, de az Air az a sorozat, amiben egyszerűen ez teljesen értelmetlen. Tökéletes árban van véleményem szerint.


Kérdező, nem fogsz kapni más márkából ilyen jót ennyiért. Elsőre nem fog rosszabbnak tűnni az a Lenovo vagy bármi, de egy idő után rájössz, hogy mégsem olyan jó.


Ami mindenképpen a MacBook mellett szól szerintem:

-villámgyors SSD

-5* akkuidő

-könnyű, vékony, elegáns design

-háttérvilágításos billentyűzet

-tökéletes trackpad


Számomra az operációs rendszer is pozitívum, bár biztos van akinek nem jön be, de szerintem sokkal felhasználóbarátabb mint a Windows. De egyébként szükség esetén a MacBookon is futtathatsz Windowsos alkalmazásokat.

2014. dec. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 p33ter ***** válasza:
100%
Figyelj én egyetemre vettem 13 inches Airt , teljsen újon. Mindenki mondta a magáét de . Amikor bemutatot kell tartani ez nem fagy le, nem cselezik, nem kell kábelet cipeljek magammal, 12 órát simmán kiviszi. Könyvtárban mindenki dugosgatja a kábleket ülnek a fal mellé, én meg lazán akárhol még max fényerővel is tovább birom mint ők a 4 kilos műanyag laptopjaikkal. Laptop. azt nézt hogy HORDOZHATÓ számítógép. tehát hordozás. Legyen könnyű, lapos, kis helyen férjen .
2015. febr. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!