Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Videóvágásra melyik gép...

Videóvágásra melyik gép alkalmasabb?

Figyelt kérdés

[link]


vagy


[link]


tudom, tudom 300 alatt eszembe se jusson gépet venni, hogy videót vágjak, nincs rá keretem, ezek közül, vagy hasonlóból kell választanom.

a mostani laptop-om beadta a kulcsot.


melyik alkalmasabb?

A hp régi, de I5-ös, a lenovo új, de I3-as.

segítsetek kedves hozzáértők. köszönöm


(nem hatalmas filmes projektekhez kell, szórakozásból szoktam kisebb videókat összetenni)



2014. dec. 14. 16:53
 1/4 anonim ***** válasza:

i5-re voksolnék, de mivel régi, lehet hogy az újabb i3 jobb lenne, de a 250Gb-os vinyó az vmi szánalmas, uh inkább a lenovo.

De én inkább használtat javasolnék neked ebben a kategóriában, szerintem jobban járnál egy 1-3 éves jobb minőségűvel, mint ezekkel.

2014. dec. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

a tárhely a legkevesebb, abból tüdőd venni külsőt.

de köszönöm a választ, még körbenézek használt i5-ösért.


a további vélemények is érdekelnek még

2014. dec. 14. 17:02
 3/4 anonim ***** válasza:

Amúgy ez a 300 alatt ne vegyél szöveg hülyeség. Ha mindenkinek lenne rá pénze, nyilván senki sem venné az olcsóbb gépeket, csak ezt sokan nem értik meg...

Nekem i3 4030U-s laptopom van, Nvidia 820M-mel, 500 gb tárhellyel, 4 gb rammal, a Sony Vegas 13 Pro simán megy rajta, 3-4 perces fullHD vagy HD videókat szoktam vele csinálni.


Nézd meg a programok szükségleteit, azok alapján nézheted melyik gép vinné, melyik nem.


A HP angol billentyűzetű, a VGA gyenge benne, a belső tárhely kevés és 14'-es a kijelző, ami videóvágásra kicsi. Nekem 15,6'-os, de így zavaró, hogy nem látom át a videót. Ráadásul csak annyi van a HP-hez írva, hogy i5 processzor, amiből millió féle van, lehet hogy ebben pont egy első generációs van.


A Lenovo-ban az integrált Intel a gyengepont, de ha nem akarsz játszani rajta, akkor ellennél vele. + Nincs rajta operációs rendszer, de ez csak akkor probléma ha nincs Windows-od, és nem akarsz Linuxot használni.


Amúgy milyen programhoz kellene? Mert én a régi (nagyon-nagyon gyenge) laptopomon Pinacle VideoSpin-t használtam, és simán csináltam vele akár 9-10 perces videókat is, persze csak hobbyszinten, hobbyminőségben.

2014. dec. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

sony vegas-ban vagy premier pro -ban gondolkoztam, ezzel dolgoztam már.

köszi a választ! :)

2014. dec. 16. 14:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!