Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mit jelent pontosan a Metcalf...

Mit jelent pontosan a Metcalf törvény?

Figyelt kérdés

"A számítógép hálózatok értéke a csomópontok számának

négyzetével nő"


Talán hogy minden évben a csomópontok számának négyzetével több csomópont lesz, ezt akarja jelenteni? Nem igazán értem ezt.



#metcalf
2014. okt. 12. 21:49
 1/5 savanyújóska ***** válasza:
Nem az érték alatt tényleges, pénzbeli értéket értett Metcalf, tehát ahogy nő egy hálózat csomópontjainak száma (mondjuk internet), úgy ér egyre többet maga a hálózat is.
2014. okt. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
így akkor már világos, köszönöm :) Mondjuk elég érdekes maga a hálózat értéke, hogy mégis ez mire vonatkozik. Akarom mondani pl. egy Google féle szerverre kell gondolni, amelynek nő az értéke minél többen használják, vagy magára az internetre, hogy minél többen neteznek, annál több pénz megy bele?
2014. okt. 12. 22:21
 3/5 savanyújóska ***** válasza:
Inkább az utóbbi szerintem, ennyire nem ástam bele magam, csak az irányt néztem meg, hogy azt el tudjam mondani...:D Úgy képzeld el, mint embereknél a kapcsolati tőkét - az sem megfogható, de ha sok van, akkor bizony nagyon könnyen pénzbeli értéke lehet.
2014. okt. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Gondolj pl. a telefonra! Ha 1 telefon van az egész világon, az nem sokat ér, hiszen nincs kit felhívni vele.


Ezt a csekély gazdasági értéket 1 egységnek véve 2, egymással összekapcsolt telefon értéke 4 egység. Egy 3 készüléket összefogó hálózat gazdasági értéke már 9 egység.


Ez egyetlen további készülék bekötésével 16-ra nő. És így tovább: 25, 36, 49, 64, 81, 100, 121... A századik telefon hálózatba kötésével az egész rendszer gazdasági értéke 10.000 egység!

2017. jan. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ja,egyébként a névadó Robert Metcalfe (E-vel a végén), az Ethernet számítógépes hálózati protokoll feltalálója.
2017. jan. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!