Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Laptopban hol van a videokártya?

Laptopban hol van a videokártya?

Figyelt kérdés

Ezt a képet találtam a neten:


[link]


Ezen melyik szám a videokártya? Az oldalon nem volt hozzá leírás.

Vagy ez minden laptopnál máshogy van? Nekem egy Toshiba Satellite pro L 300 -asom van.

A képernyő illesztőm folyton összeomlik és azt olvastam, hogy érintkezési probléma miatt is lehet. /a képernyőillesztőt már próbáltam frissíteni, de nem változott semmi.. Általában akkor omlik össze, ha a google maps-on ránagyítok a térképre. XP-nél és Vistánál nem volt ilyen problémám, a Windows7 viszont valami miatt nem szereti a zoomolást... Windows7 frissítések között sem kaptam eddig olyat, ami helyreállította volna a képernyőillesztő problémámat../



2014. okt. 7. 12:35
1 2
 1/11 soccerway ***** válasza:
100%
a lényeg az hogy nem amiatt omlik össze, mert rossz az érintkezés. Nem mindent szeretnek ezek a gyenge integrált cuccok.
2014. okt. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
"Nem mindent szeretnek" - ezalatt azt érted, hogy az operációs rendszert nem szereti?
2014. okt. 7. 12:58
 3/11 Tengor ***** válasza:
100%

A kérdésed beugratós: a videókártya nincs megszámozva. Az alaplapon van rajta egy chip formájában. Ha rossz az érintkezése azt otthon te nem fogod tudni javítani.

A gép 2009-ben jött ki, 2011-ben jött a Win 7, valószínűleg a driver már nem támogatott, azért omlik össze. Tegyél rá egy szimpatikus Linuxot és még pár évig húzhatja a gép!

2014. okt. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Igen, driver is lehet az oka, de sajnos nem találtam a toshiba oldalán hozzá megfelelőt...

Azért köszönöm a válaszokat! De ha valakinek van egyéb ötlete, ne fogja vissza magát! :)

2014. okt. 7. 13:12
 5/11 A kérdező kommentje:
Helyesbítek: ha driver probléma lenne, akkor egyáltalán nem működne a videokártya, nem ismerné fel a gép. Szóval akkor visszavonom, szerintem nem driver...
2014. okt. 7. 13:14
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

" akkor egyáltalán nem működne a videokártya, nem ismerné fel a gép"

Nem igaz.

2014. okt. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Tengor ***** válasza:
100%

#6, így van. A driver az nem egy egybites valami, ami vagy működik vagy nem.

Simán lehet, hogy a Google cucca a JS-en keresztül próbálna valamilyen hardveres gyorsítást eszközölni, csak épp a driver erre nincs felkészítve. Amíg ez a "valami" nem kell, addig nincs gond.

2014. okt. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm!
2014. okt. 7. 18:36
 9/11 anonim ***** válasza:

így első guglizásra azt találtam, hogy Intel GMA 4500M van benne. tehát az inteltől szedj le hozzá drivert, az biztos frissebb, mint amit a gyártó oldalán találsz. esetleg cobra driver pack 2010.

ha nagyon nem akar működni, akkor meg kell próbálni a lehetséges hardver hibát javítani. egy jó szervizben hőlégfújóval megmelegítik és bíznak benne, hogy helyreáll az érintkezési probléma.

2014. okt. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Utolsó! Király vagy! Köszönöm! :) Telepítettem az intel oldaláról a megfelelő drivert és működik!!! :)
2014. okt. 8. 15:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!