Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mitől szaggat a hang a számító...

Medosz kérdése:

Mitől szaggat a hang a számítógépemen?

Figyelt kérdés

Vettem egy lenovo B590-es laptop-ot. Feltelepítettem rá a Win. 8.1, 64 bites változatát. Letöltöttem a lenovo honlapjáról a szükséges drivereket (hang, videókártya).

Valamiért a hanggal problémák vannak pl. a film időnként elkezd szaggatni, de ugyanez a probléma előfordul játéknál is.

Hardveres vagy szoftveres jellegű lehet a probléma?

Ha szoftveres milyen megoldást tanácsoltok?



2014. okt. 6. 13:39
 1/6 CspCsj ***** válasza:

Más driver-t nem telepítettél? (chipset, management engine, stb.)

Laptopoknál az energiatakarékos funkciók is fontosak. Ha pl. filmet nézel, egy idő után a rendszer úgy érzékelheti, hogy nem használod és visszavesz a teljesítményből vagy kikapcsol bizonyos eszközöket, erre akadozás-lassulás léphet fel.


Játékokkal és videokártyával kapcsolatban: a laptopban lévő Geforce 610M az belépőszintű kártya, játékra csak nagyon korlátozottan ajánlom. Mivel játszottál?

2014. okt. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Mást nem telepítettem, nem gondoltam fontosnak. Megfogadom a tanácsod és feltelepítem a chipset-hez tartozó dolgokat is.

[link]

Ez az ahol találtam mindenféle illesztőprogramot.

A videó kártya GeForce GT 720M valamint található az eszközkezelőben a videókártyák fülön egy Intel HD Graphics 4000, ami ha jól sejtem egy alaplapi integrált kártya lenne és ezek együtt dolgoznak?

GTA 4-nél elég gyakran előfordult a szaggatás mind hang, mind kép ügyileg.

Igazából a filmnézésnél időnként előforduló szaggatásra szeretnék megoldást mivel ahhoz a gépem biztos megfelelő, hogy ez ne okozzon gondot.

2014. okt. 6. 15:05
 3/6 CspCsj ***** válasza:

A kérdésnél B590-et írtál, az előbb meg B490-hez írtál linket, de a gyártónál egyiket sem Geforce 720M-mel írják, hanem Geforce 610M vagy 635M.

Lehet, hogy csak nem megfelelő drivereket telepítettél?


Mi van a gép alján a matricán? (ha az akku alatt van a matrica akkor hagyd; CPU-Z és GPU-Z programok is kiírják ezeket vagy bármelyik más diagnosztikai program, pl. AIDA64, Speccy, HWiNFO stb.)

2014. okt. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 CspCsj ***** válasza:
Eszközkezelőben is megnézheted van-e ismeretlen/felkiáltójeles eszköz, annak hiányzik a driver-e (illesztőprogramja).
2014. okt. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A számítógép B590-es ez biztos, több helyen is fel van tüntetve a gépen (alján is megtaláltam). Videókártya GT 720 M. Ami az eszközkezelőben is szerepel. Az ilesztőprogramok telepítése során nem jelentkezett semmi probléma (minden eszköz megfelelően működik).

Az oldal amit belinkeltem azon a B490es valószínűleg az illesztőprogramok meggyezése miatt szerepel, ami azután jelent meg hogy megadtam a B590es típust a főoldalnál amikor kérte.

Videókártya drivert először az NVDIA hívatalos oldaláról töltöttem ami biztos megfelelő volt, de nem az okozta a problémátamúgy.

Feltelepítettem a chipsetet illetve egy manager drivert, azóta nem volt időm tesztelni.

2014. okt. 7. 11:51
 6/6 A kérdező kommentje:
A probléma még mindig fenn áll. Egyéb ötlet?
2014. okt. 9. 00:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!