Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen jelei vannak annak,...

Milyen jelei vannak annak, hogy valaki megpróbálja feltörni a gépem? Mit csináljak ha így van?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm a válaszokat!
2010. jan. 22. 15:47
 1/6 anonim ***** válasza:
megjelenik a másik egér, vagy a jelszavaid elvesznek a böngészőben, ismeretlen helyre küldesz "viagrás" e-maileket stb.
2010. jan. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sokszor semmilyen jele nincs. Ezért kell egy JÓ tűzfalat használni - pl. ZoneAlarm, nem pedig a beépített gagyi -, illetve ha nagyon biztosra akarsz menni, routert mögül netezz!
2010. jan. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
.. a Viagrás email inkább kémprogramok, férgek és trójaik jelenlétére utal.
2010. jan. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

az ilyen, vagy hasonló progikkal, megakadályozhatod:

OutpostPro Firewall (Tűzfal)

pl. az Asztal jobb alsó sarkában jelzi a behatolást, és a blokkolást! + részletes tájékoztatást, ad a támadókról:


[link]


[link]


[link]

2010. jan. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Egészen pontosan azt vettem észre, hogy csakúgy feltűnően sokat dolgozik a gépem, aztán a következő újraindítás után a NOD32 kiírta hogy az Amon ki van kapcsolva, nem lehetett visszakapcsolni, a fájljaimat nem engedte a rendszer különböző, de hasonló hibaüzenetek mellett másolni, törölni, vagy csak nagy'nehezen. Kb azt írta ki, hogy egy alkalmazás, vagy valami hálózat használja a fájlt... Van ismerősöm is aki csinálhatta, ezért gyanakodom.

Az első említett jobb tűzfalhoz nagyobb hozzáértés kell, mint amivel én rendelkezem, úgy tudom.

Arra gondoltam, hogy Ubuntu-t rakok fel. Azt hallottam, hogy biztonságosabb mint a Windows, mert pl hacker csinálta és legalább kijelzi, ha valaki próbálkozik...

Mit gondoltok?

2010. jan. 22. 19:19
 6/6 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm az ajánlott dolgokat, kipróbálom majd. :)
2010. jan. 22. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!