Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Processzor húzás de pontosan...

Processzor húzás de pontosan hogy?

Figyelt kérdés
Van egy AMD Phenom II x6 1045t-s processzorom. A jelenlegi órajele 2.70 ghz. A hűtő egy cooler master hyper 103 rr-h103-22pb-r1. Arra vagyok kíváncsi, hogy akinek van tapasztalata az megosztaná e velem, hogyan kell pontosan húzni. A Biosba tudom, hogy hol meg h figyelni kell mennyit bír a proci. A hűtő mekkora hőfokon tartja.
2014. szept. 30. 19:54
 1/2 anonim ***** válasza:

És akkor mi a kérdés?.

Emeled a szorzót amíg stabil marad. feszültséget nem emelsz rajta ha stabil. ha nem stabil akkor egyes léptékben emeled a feszültséget. majd elmented a beállított értéket. Windows alatt pedig egy hőmérő program alatt leterheled úgy a gépet ahogyan csak lehet mondjuk Prime95 + furmark egyidejű futtatásával. közben figyeled a hőmérsékletet.ha a CPU nem stabil ezt a Windows kékhalállal fogja viszonozni. ez esetben emelsz rajta még egy lépték feszültséget majd újra és újra amíg a gép stabil marad és a CPU sem ég szénné. Érdemes az alaplap hőmérsékletét is figyelni mert a CPU órajel emelése nagyobb energiafelvételre készteti a CPU-t ami a VRM-ek re nincs épp jótékony hatással. Ha ezeken nincs hűtő akkor én nem is próbálkoznék mert az alaplapodba is kerülhet az OC

2014. szept. 30. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Főként egy ilyen szörnyeteggel :D
2014. okt. 1. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!