Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Kaptam facebookon egy képet,...

Kaptam facebookon egy képet, meg tudom nézni hogy mikor fényképezték?

Figyelt kérdés
küldtek át egy képet amit mobillal csináltak, és annak szeretném megtudni az idejét, hogy mikor készítették. lehetséges valahogy kiolvasni belőle?

2014. szept. 29. 14:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Próbáld meg lementeni és megnézni az EXIF infókat egy képnézegetővel. Egyébként szerintem a FB átkódolja a képeket, szóval nincs sok esélyed megtudni, de egy próbát megér.
2014. szept. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Tengor ***** válasza:

Jobb gomb a gépre és a tulajdonságok alatt ha lehet látni kép tulajdonságokat. Ha ott van, akkor ott van, ha nincs, akkor nem lehet kiolvasni (feltéve, hogy nem egy digitális óra van a képen, ami mutatja a dátumot és időt :D)

Vannak szerkesztők illetve tárolók, amik ezeket az infókat eldobják, szóval ne lepődj meg, ha nincs ott semmi használható.

2014. szept. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

mobillal készült a kép

nem nagyon sikerül megtudnom a dátumot+időt :/

2014. szept. 29. 15:07
 4/5 Lajos54 ***** válasza:
Általában nem, mert valóban a face "belekontárkodik". Szépen eltűnnek belőle az eredeti EXIF adatok.
2014. szept. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Lajos54 ***** válasza:
Sőt (most megnéztem), eléggé "lebutítja" a képet, még akkor is, ha üzenetben mellékletként küldöm. Teljesen mindegy, hogy mekkora volt a felbontása (mérete), illetve hány dpi volt, ezeket is elég jelentősen lecsökkenti. Az adatok pedig -mint már szó volt róla- szinte teljesen eltűnnek.
2014. szept. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!