Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » UberStudent disztribuciorol...

UberStudent disztribuciorol mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Fel akarok hagyni a windwos használatával egy életre.

Lényeg, hogy kezdő linux userként az UberStudent mennyire lenne reális?

Amilyen disztrókat eddig számításba vettem: Ubuntu, Linux Mint, Zorin OS, Elementary OS, PCLinuxOS, OpenSuSe. Eddig az ubuntu felé hajlok, az UberStudentről csak most olvastam.

Amire a disztró kellene: elsősorban tanulás (fizika), szórakozás (film, zene ...)



2014. szept. 22. 22:54
 1/6 Z0lcsi ***** válasza:

Nem próbáltam még, de nem lehet rossz mivel ubuntu alapú. Csak az asztali felületei miatt nem szimpatikus annyira - én a kde-t szeretem.

.

"Ubuntu, Linux Mint, Zorin OS, Elementary OS". ezek mind kiválóak, mindegyik ubuntura épül, mindet próbáltam már, de végül a kubuntunál kötöttem ki (ubuntu kde felülettel). PCLinuxOS egyedi disztrónak számít, de van köze a hajdani mandrivához, ehhez nem tudok hozzászólni, OpenSuse meg rpm alapú disztró, teljesen más világ mint az ubuntu ami debian alapú, ugyanakkor az sem rossz, sőt.. suse is lehet sima desktop oprendszer, de inkább szervernek szokás használni, meg irodai dolgokra, inkább az ubuntu variánsokat javasolnám.

.

ha felmerül még bármilyen jellegű kérdésed, akkor kérdezz bátran. privát üzenetet is írhatsz :)

2014. szept. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Tom Benko ***** válasza:
Én azt mondom, próbáld ki mindet, és utána dönts. Sőt, próbáld ki a Manjaro Linuxot is, lehet, te is beleszeretsz.
2014. szept. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1. válaszoló

Tavaly kb. egy hétig volt ubuntu a gépemen. Minden áron akartam rajta wowozni, szóval amilyen megoldásokat találtam neten kipróbáltam. A wow ment majd hibaüzenettel leállt (vagy fél óra vagy 2-3 perc múlva, változó volt, hogy mennyit bírt). De ennek ellenére ezután is használtam az ubuntut kb 5 napig. Akkor jöttek a problémák: "a rendszer súlyos hiba után állt helyre, a rendszerben súlyos hiba merült fel [vagy valami hasonló szövegűek]". Akkor gondoltam biztos a hozzánemértésem vezetett ide, hogy egy rendszer így meghülyül egy hét alatt. Újratelepítettem az ubuntut, ahogy azt kell rendesen, ismét tiszta lappal akartam indulni. Telepítés sikerült. Nem csináltam semmi különöset a géppel, csak a netet állítottam be, amit ki is próbáltam. Elmentem itthonról, s mikor hazaértem megint egy hibaüzenet fogadott, "a rendszernek már megint kina van", de nem ám egy darab, leokéztam/leixeltem és furulyázta a hülyeségét továbbra is->kikapcsolásig. Bekapcsolásnál megint kezdte. Akkor úgy döntöttem, hogy windowst használok.

Most ott tartok,hogy ismét áttérek linuxra. Ez már biztos. Már nem vagyok kocka:D.

DE amit most sem értek, ez a sok hibaüzenet mire fel, mikor nem csináltam vele semmi komolyat? Egy friss install volt.

2014. szept. 23. 13:56
 4/6 A kérdező kommentje:
Ennyire instabil az ubuntu? Feltelepíted és már rossz? Természetesen ez nem igaz, tesóm is azt használja neki jó mai napig.
2014. szept. 23. 13:58
 5/6 anonim ***** válasza:
Kipróbálhatod a linux mint-et,de mint előttem írták próbálj ki pár linuxot aztán válasz egyet.
2014. szept. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Tom Benko ***** válasza:
Pont hogy a Linux a kocka dolog, nem a játszizás. Amúgy jó lenne valami bővebbet is tudni a hibákról - mit csináltál, mi történt, mi a pontos hibaüzenet.
2014. szept. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!