Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Legjobb Linux az ilyen öreg...

Legjobb Linux az ilyen öreg gépre?

Figyelt kérdés

Intel Pentium HT630

2GB DDR 400MHz

512MB nVIDIA GeForce 8600GT


Ubuntu, Lubuntu, LXLE kipróbálva... mindegyik olyan volt, hogy a böngészők és pár dolog eléggé akadt rajtuk. Egyéb tippek?


Olyan Linux kéne, amiben csak a legalapabb cuccok vannak benne, gyorsak és azért nem csúnyák...


2014. szept. 22. 22:12
 1/3 soccerway ***** válasza:
zárt nvidia driver volt telepítve? Egyébként ha gyenge a proci, akkor akad a böngésző főleg a flash, nincs mit tenni. Kipróbálhatod FF helyett a chrome-ot valamiben az a gyorsabb.
2014. szept. 22. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Z0lcsi ***** válasza:

ez annyira nem is rossz gép :D

én pentium3-asra tettem fel Lubuntut meg az LXLE-t, 178MB ramhoz, és azt kell mondjam, hogy ilyen "körülmények mellett" sem volt lassú. Szerintem az egyetlen dolog ami miatt lassú lehetett, hogy öreg a merevlemezed. Ha lenne sata csatlakozó abban az öreg gépben, akkor beraknám az ssd-t, és szerintem hasítana:D

Próbáld ki ha van rá lehetőséged egy másik hdd-vel, biztos vagyok benne, hogy gyorsabb lesz.

Böngészőnek meg chrome a leghülyébb ötlet ha kevés gépigény a cél. midori, vagy iceweasel :)

2014. szept. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Puppy Linux v5.7+
2015. aug. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!