Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Win7 helyére hogyan tudnám...

Win7 helyére hogyan tudnám felrakni a Linuxot?

Figyelt kérdés
Van egy elég régi (10 éves) gépem, ami elég lassú volt ezért megbíztam egy barátom, hogy csináljon vele valamit. Mikor hazahoztam láttam, hogy rátelepítette a Windows 7-et. A probléma, hogy a gép túl gyenge ahhoz, hogy elbírja. Hogyan tudnám feltelepíteni a helyére a Linuxot?

2014. szept. 16. 10:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Mármint melyik disztribúciót?


Általánosságban úgy kell, hogy mikor megkérdezi, hogy hogyan particionáljon, törlöd a jelenlegi partíciókat és létrehozol újakat (vagy a meglévőket kijelölöd formázásra).

2014. szept. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kiírod lemezre az adott disztrobúciót (lehet az: Ubuntu, Linux Mint, Zorin, Puppy, Cent OS, Lite Os, Debian, ... stb), vagy egy program segítségével pendrivera ( [link] (nézz tutorialt YouTube-on, vagy Google-on keress rá), aztán bootold be, a telepítőben pedig formázd a merevlemezt teljesen üresre, majd telepítsd rá. Kész is vagy!
2014. szept. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Tom Benko ***** válasza:
Egyszerűen. Letöltöd a disztribúció telepítőjét, kiírod egy tetszetős médiára, újraindítod a gépet, beállítod, hogy médiáról bootoljon, és végigmész a telepítő lépésein. Javaslataim: UHU, Manjaro. Archot is szívesen ajánlanám, de annak lehet, hogy kissé szokatlan a telepítőszoftvere.
2014. szept. 17. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2014. szept. 17. 11:26
 5/6 anonim ***** válasza:
#3 Húúúúú én egy kezdőnek nem nyomnák a kezébe az Arch linuxot :D, na persze elmagyarázó tutoriallal lehetne, de az Ubuntu is megteszi
2014. szept. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Tom Benko ***** válasza:
[link] Ilyen tutoriallal nem nehéz, csak kell kicsi angol vagy fordítógép. (Bár utóbbival egészen viccesen nézett ki legutóbb. :))
2014. szept. 18. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!