Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Érdemes lecserélni a q8300 as...

Érdemes lecserélni a q8300 as négymagos processzort egy ujab inteles i3 ra ami csak kétmagos?

Figyelt kérdés

Nem ojan régotta váltottam q6600 ról q8300 ra de sajnos nem tudom nagyon huzni a processzort csak 2.7 ig lehet de én 3gigára huztam volna de nem engedi pedig a hűtőm visszonylag jonak mondható ami egy cooler master hyper t4 es , a q6600 tudtam vele tuningolni 3.2gigáig is.

De ha átváltok i3 as procira azzok a 775 foglaltu quad tól gyors, annak ellenére hogy csak kétmagos?

Ha mongyuk egy 3gigás i3 vennék felehetne huzni 4gigára a cooler master hyper t4 hűtővel és jo hőfokon lenne mégha huzzok is rajta 1gigát?

Ha a uj játékokalis akkarok játszani arra jo választás lenne a i3, r7 260x 2gigás videokártyával és 8giga ramal ?

Vagy még pár évig jolesz a q8300 és a r7 260x videokártya ?

Abba nem vagyok biztos hogy a r7 260x kitugya hajtani a q8300 at, de i3 mast kitudná ?


2014. szept. 13. 20:29
 1/5 anonim ***** válasza:

I3-hoz alaplapot is kell cserélned lga 1155-re vagy 1150-re.

1150-es alaplapra érdemes építeni, egy i3 4150-et pl. Ez keresztbe-hosszába jobb a régi core 2 quad-nál. Viszont lappal együtt 50E körül lenne ez a beruházás újonnan.

2014. szept. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

#1 mindent leírt, én annyival egészíteném ki: ha nem értesz hozzá, ne akarj tuningolni. Intel esetén ehhez egyébként K jelű processzorra lesz szükséged (i3-ból tudtommal nem is forgalmaznak ilyet), vagy az Anniversary Edition Pentiumra, de utóbbi processzort nem ajánlanám, többet ér a HyperThreading. Ja, és egy jó alaplapra.

260X jó választás játékra, persze ne várj max grafikát full HD-n, nem véletlenül kínálják a 290X-et sem...

2014. szept. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Mi a külömbség a 1155 és a 1050 es i3 között?

Meg hallotam 1156 foglalatrolis abba is ugynugy i3 kell , de melyik foglalat a jobb és melyikbe lesz majd olcsobb az i5 ös négymagos?

2014. szept. 13. 22:09
 4/5 anonim válasza:
A cpuboss.com oldalon pontosan meg tudod nézni, sőt összehasonlítani más procival a teljesítményeket.. Egyébként, ha van rá pénzed, cseréld.
2014. szept. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#3: ezek foglalatok, amelyek inkompatibilisek egymással (tehát egy 775-es alaplapba nem fogsz tudni belerakni 1155-s processzort). 1150 a legfrissebb foglalat, ma erre érdemes építeni (1156 már régi, azt hanyagold). "i5 négymagos" sosem lesz olcsó, mert semmilyen körülmény sem kényszeríti az Intelt árcsökkentésre. Ha az AMD képes lenne előállni egy versenyképes processzorral, lenne előrelépés ilyen téren is...


CPUBoss helyett inkább teszteket keressen, mert az az oldal kb semmire nem jó, hozzáértés nélkül megtévesztőek lehetnek az információk.

2014. szept. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!