Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Win 7-nél hogyan tudom beállít...

Win 7-nél hogyan tudom beállítani, hogy a Képernyőkímélő mennyi idő után kapcsoljon ki?

Figyelt kérdés

Amíg XP-m volt be tudtam állítani, hogy hány perc után kapcsoljon be a képernyőkímélő, és mikor ki.Akkor elsötétült a képernyő.

Win 7- nél,ezt nem tudom beállítani! Akár órák hosszat is, vagy egész éjjel váltakoznak, megállás nélkül a képernyőkímélő általam kijelölt képei!



2014. szept. 5. 13:50
 1/5 anonim ***** válasza:

LCD-s monitorod van? Nah arra felesleges a kímélő. Akár ki is kapcsolhatod.


CRT monitorok esetén kellet, mert azok beletudtak égni a képpont rácsba.


LCD esetén folyadékkristály munkálkodik, és háttér LED vagy régebbiek esetén neon megvilágítás van. Míg a CRT esetén fotonágyú munkálkodott.

2014. szept. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Technikailag igazad van! Nem is a képcső védelme miatt használom. Az unokáim képei váltakoznak kaotikusan, és én szívesen nézegetem Őket, egy darabig, ha nekem más elfoglaltságom van. De, akkor már nem akarok foglalkozni a számítógéppel, akár magára is hagyhatom, bízva abban, hogy, egy idő után, majd Ő kikapcsol! De, nem ez történik! Nekem kell beleavatkozni! Írtam, hogy az XP-nél, egy általam beállított idő után leállt! Azt szeretném itt is, hogy úgy legyen, mint régen!

Amúgy köszönöm a választ!

2014. szept. 5. 14:09
 3/5 A kérdező kommentje:

Volt már ilyen kérdés a Gyakori Kérdések oldalon, arra az volt a válasz: "Jobb klikk az Asztalon - Személyre szabás - Jobb alsó sarok: Képernyőkímélő."

Ezt én tudom! Nekem ez kevés!

2014. szept. 5. 14:13
 4/5 anonim ***** válasza:

Mindenre van beállítás, csak sokan nem ismerik ennyire sem a rendszert és így akarnak segíteni.

Ha csak a képernyőt szeretnéd kikapcsolni, attól még a gép megy, engergiatakarékosságból nem előnyös.

Vagy ha az egész géped ki szeretnéd kapcsolni, (hibernálás, esetleg készenléti állapot), ezek közül ajánlom valamelyiket. A leállítás egyértelmű, a másik kettőről talász leírást itt a gyakorin, ha a százelék egyezik, akkor én írtam, már többedszerre.

Vezérlőpult/Energiagazdálkodási lehetőségek, az aktuális séma beállításainak módosítása. Itt már valamennyire be tudod állítani, de mindent teljesen testreszabhatsz ha még egyel továbblépsz, a speciális energiagazdálkodási beállításokhoz.

2014. szept. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. szept. 6. 13:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!