Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Macbook halozati toltes es...

Macbook halozati toltes es akkumulator problema. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy regebbi tipusu macbookom aminek sajnos a toltokabele elromlott, rendeltem hozza az ebayrol egy utangyartottat, de helytelen hasznalat miatt ez is megtort es nem mindig veszi a toltest. Homemade technikaval felragasztottam a gephez. Igy tolt de kisutottem az aksit. Az lenne a gond hogy jelenleg az aksi meghalt de valamennyit meg lehet bele tolteni, azzal beindul a gep de ha csak siman halozatrol megy kikapcsol egy ido utan. Lehetseges az hogy siman halozatrol nem kap eleg aramot a gepem? A bekapcsolo gomb megnyomasakor elkezd a gep betolteni, de leall.

#töltő #akkumulátor #laptop #Macbook hiba #Macnook #halozati toltes
2014. aug. 27. 22:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Vedd ki az aksit, úgy használd hálózatról. Ki van zárva, hogy ne kapjon elég áramot. Ez olyan, mint ha az asztali géped is azért nem kapcsolna be, mert nem kap elég áramot.
2014. aug. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Utángyártott töltőről beszélünk, ami kinyírta az akkut.

Én nem használnám ilyenek után, az biztos...

2014. aug. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az aksi mar minimum 3eves volt (azota van nalam) es szinten utangyartott. Semmi gond nem volt vele, 3orat siman kibirt. De most az erdekelne hogy csak halozatrol miert nem tudom hasznalni? Erre valami magyarazat?
2014. aug. 28. 22:38
 4/6 anonim ***** válasza:

Akkor leírom, hogy mit vettem ki a szavaidból:

- vettél egy utángyártott töltőt

- történt 1-2 baleset, DE szerintem ettől (megtört a kábel/csatlakozó) még nem kéne elromlania a töltőnek

- kisütötted az aksit (én úgy értettem, hogy a töltő miatt ment tönkre, de javíts ki nyugodtan)

- csak töltőről nem megy rendesen a gép


Tehát én arra a következtetésre jutottam, hogy a töltő nem megfelelő. SZ@r, mondjuk így...

Szóval én inkább elfelejteném.


Röviden: szerintem az utángyártott töltő nem jó (valószínűleg csak ez a konkrét típus)

2014. aug. 29. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igen jól értetted, utángyártott töltőt használtam, de 2hónapja használom és minden rendben volt vele eddig.


Nem igazán értem, hogy miért de eddig ha aksi nélkül akartam bekapcsolni, elindult, de leállt. Tegnap tettem egy új kísérletet és BEKAPCSOLT! ( mivel a húgom olyan körültekintően közlekedik, hogy napi 5x minimum átesik a kábelen a 2hónapos utángyártott töltőmnek is beteg a kábele egy kicsit, ezért ragasztóval rögzítettem és így nem mozdul el. ) tehát így most működik a rendszer, egy darabig amíg fixen rögzítve van a kábel.


most már csak annyi a kérdésem, hogy akkor lehetséges hogy a töltő sütötte ki az akkut, ha 2hónapig semmi baja nem volt? és így egyik napról a másikra?

2014. aug. 29. 11:19
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem az lehet a ludas.


A leállást meg az is okozhatja, hogy a kábel nagyon sérült, és megszakad az ellátás, amikor átesik rajta valaki.

2014. aug. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!