Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan kell digitálisan rajzolni?

Hogyan kell digitálisan rajzolni?

Figyelt kérdés

Van egy tabletem, amit azért is kértem, hogy a különböző rajzprogramokkal azon gyakoroljak. A probléma, hogy próbáltam ujjal, olyan tollal, amelynek "érintőképernyős" vége van, de mindenegyes alkalommal, ha húznék egy vonalból egy másikat, akkor máshonnan kezdi el.

Manuálisan mondjuk, hogy "jól" tudok rajzolni - még az is távol van a tökéletestől -, de grafikusnak szeretnék menni, és jó lenne, ha tudnék digitálisan, egyszerűen rajzolni.

Tud valaki praktikákat mondani, hogyan kezeljem ezeket a programokat?



2014. aug. 19. 10:14
 1/3 anonim válasza:

Hogy érted, hogy; "egy vonalból egy másikat"?

Ha arra gondolsz, hogy csat egy ujjal tudsz rajzolni (nem érzékel többet) akkor Én tudok ajánlani Neked rajzprogramokat. Nekem van egy 18,4" tabletem (Android) ami 10 ujjat érzékel, de vannak olyan programok amik csat egyet érzékelnek. De találtam olyan programokat amiken mind a tíz ujjamat tudom használni például: "Palette painter" (Play áruházból le tudod tölteni).

Ha nem ilyen a Te problémád akkor ajánlom, hogy vegyél egy digitalizáló táblát. Az érintőtollak/ceruzák (idézem:"olyan toll, amelynek érintőképernyős vége van) közül inkább azokat ajánlom aminek "kemény a végük". Ezekkel pontosabban lehet rajzolni (saját tapasztalat).

Ha Windowsról van szó akkor próbáld meg a Paintet, ami már rá van telepítve a gépre. Ennek nincs olyan jó képminősége. Ezen kívül: Sumo Paint, ha Windows 8(.1)-ed van akkor Fresh Paint.

Saját tapasztalat: Szerintem a képernyő méretétől is függ a rajz minősége (és persze a kézügyességtől).


Remélem tudtam segíteni!

2014. aug. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Ha viszont nem tudsz pontosan abból a vonalból egy másikat, hogy illeszkedjen az előzőre, az a Te hibád.
2014. aug. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsat! Egyébként még sosem rajzoltam digitálisan, ezért is kértem segítséget, de a helyzet, hogy pont azért nem tudok egy "ujjal" rajzolni, mert nem is tudom... Szerintem valahogy túl nagy a felület az ujjamon, így nem tudom (remélhetőleg "még") irányítani, hogy pontosan ott kezdjen egy vonalat, ahol szeretném. És fogalmam sem volt, hogy hogy érjem el ennek az ellenkezőjét.

Ilyen "érintő képernyős" tollakat egyébként neten lehet csak kapni, vagy például egy electronic world-ben is megtalálható? És körülbelül mennyibe kerülnek?

2014. aug. 20. 10:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!