Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan kell winrar-ban tömörít...

Hogyan kell winrar-ban tömörített fájlt kiírni?

Figyelt kérdés
Bővebben: letöltöttem egy operációs rendszert, ami .ISO a neve szerint. Viszont mikor lejött és megnéztem, akkor egy winrar-ba tömörített csomó mappa meg egy setup.exe fájlt találtam. Mit kell ebből és hogyan kiírni, hogy bootoljon majd a gép? AZ egész winrar cuccot?
2014. aug. 18. 21:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Az .iso, nem .rar csak a WinRar felismeri és megnyitja mint egy tömörített fájlt, mert valamilyen szinten az .iso is az. Lemezképként írd ki, adatként kiírva csak az .iso fájlt látnád a DVD-n, arról pedig nem fog indulni a gép. Ha az általad említett fájlokat látod a lemezen, akkor feltehetően jó volt az írás. De ha kicsomagolod majd a fájlokat simán adatként kiiírod, akkor a látszat ellenére nem lesz jó. Szóval csak lemezképként írd ki, máshogy nem fog működni.
2014. aug. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nos ha kitömörítés után nem egy ISO fájlt kapsz, hanem egy exe fájlt meg mappákat, akkor törölheted az egészet, ugyanis hiába írnád ki lemezre, a büdös életben nem bootolna be.
2014. aug. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A #2-el ne foglalkozz, nem látott még telepítőlemezt .iso formátumban. De ahogy elnézem egyátalán még telepítőlemezt sem. :D
2014. aug. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

#3! Az értelmezési képességeddel nagy bajok vannak.

A kérdező azt írta, hogy a RAR fájlokban mappák vannak és egy setup.exe fájl, nem pedig egy ISO fjl.

Konkrétan ezt írta: "Viszont mikor lejött és megnéztem, akkor egy winrar-ba tömörített csomó mappa meg egy setup.exe fájlt találtam."

Tudod te ezt értelmezni? Mert szerintem nem!

Nos ha a RAR fájlokat kitömöríti és nem egy ISO fájlt kap, hanem csupán mappákat és egy exe fájlt, akkor azokkal nem ér semmit, tehát törölheti nyugodtan.

2014. aug. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#3 - Az még csak szóba se jöhet, hogy a WinRar kezeli a .iso formátumot, ugye? Nem azt írta, hogy .rar-ba van tömörítve, hanem WinRar-ba, a program viszont nem csak a .rar fájlokat támogatja. Még véletlenül sem nyithatta meg az .iso fájlt dupla kattintással, ugye? Az .iso fált megnyitva pedig elénk tárul a sok mappa és a setup.exe fàjl, amit Windows alól indított telepítésnél használhatunk.
2014. aug. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Úgy értem #4!
2014. aug. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Idézem a kérdezőt: "winrar-ba tömörített"

Mond ez neked valamit? Nem egy ISO fájlban látta amit leírt, hanem egy RAR fájlban.

Ne nézd elmebetegnek a kérdezőt, ha egy sima ISO fájlt töltött volna le, semmit nem kérdez, hanem kiírja CD-re vagy pendrivera és telepíti.

Viszont ha a RAR fájlban egy ISO fájl lett volna, akkor sem kérdezett volna.

Ha a RAR fájlban egy ISO fájl lett volna, akkor csak abban az esetben látott volna mappákat és egy setup.exe fájlt, ha még az ISO fájlra is duplán klikkel. Gondolod, hogy ezt nem vette volna észre?

Úgy látszik, te itt mindenkit hülyének akarsz nézni.

2014. aug. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem veszekszek tovább, megvárom a kérdezőt. Tudom nagyon jól, hogy a felhasználók többségének 0 a hozzáértése, mert ha nem így lenne, nem lenne itt ez és még sok más kérdés.
2014. aug. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!