Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ha DVD-ről Divxes filmet...

Ha DVD-ről Divxes filmet akarok másolni számítógépre, ahhoz semmilyen program se kell? Csak simán Másolás-Beillesztés?

Figyelt kérdés
2010. jan. 12. 20:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Így van! :)

Ha adatként van kiírva (máshogy nem is lehetne DivX), akkor csak megfogod, másolás -> beillesztés és KÉSZ :-)

2010. jan. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2010. jan. 12. 20:33
 3/8 anonim ***** válasza:

Csak hülyéskedik, nem mondta komolyan! Ha a DVD tartalmát másolod, akkor csak DVD mappastruktúrát kapsz, amivel újabb DVD-t tudsz írni. Az még nem DivX. A DivX lényege pont az, hogy ne foglaljon 4 és fél Gigát a film, hanem mondjuk egy vagy két CD méretét (700, illetve 1400 MB), valamint nem VOB fájlok, hanem AVI legyen.


Amit te szeretnél, azt úgy hívják, hogy DVDrip. A DVD filmet át kell alakítani DivX-es formába. Ezekhez szükség van néhány programra. A programok nagy része ingyenes és könnyen kezelhető.


Ebből a cikkből megtudhatod, hogy készíthetsz normális minőségű DVDripet: [link]


Természetesen csak a saját DVD-dről készíthetsz egy db biztonsági másolatot, és azt is csak úgy, hogy ha van rajta másolásvédelem, azt nem törheted fel, mert az törvénytelen, akár kifizetted a filmet, akár nem. Sajnos ebbe a jogszabályba nem fér bele a konvertálás. Mert a DVDrip az már az. Aztat meg nem szabat. (Elvileg)

2010. jan. 13. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

06:08 - Pont hogy Te beszélsz hülyeséget!

Ha DivX-be van neki kiírva DVD-re, akkor nem AUDIO_TS / VIDEO_TS mappa van, hanem .avi-ban van fent a film a DVD-n és akár több darab is. Én is így szoktam kiírni és nézni az asztali DVD lejátszón. Ha ezt beteszem számítógépbe és átmásolom gépre akkor ott is van a film. Nem kell vele semmit babrálni.


Hülyeségeket meg ne beszélj! :)

2010. jan. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igaza van az első válaszolónak! De legalább a kérdező megtudta a rippelést is így azt már nem kel megkérdeznie.:)
2010. jan. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy elmondtátok, hogy kell rippelni!
2010. jan. 13. 17:15
 7/8 anonim ***** válasza:
13:47 igazad van, figyelmetlenül olvastam!
2010. jan. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen utólag olvasva én is észrevettem hogy a kérdést rosszul értelmezted, de az a lényeg hogy sikerült a kérdezőnek, reméljük... :)
2010. jan. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!